Battlefield 2042, Electronic Arts, Battlefield 2042 bude provázet sandboxový mód Portal

Battlefield 2042 bude provázet sandboxový mód Portal

Spojí obsah z BF 1942, BF 3 a Bad Company 2. Hráči si z něj budou vytvářet vlastní zápasy

Zdroj: Electronic Arts
23. 7. 2021
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

Ačkoliv všechny informace ze včerejšího EA Play Live zastínilo potvrzení vývoje remaku Dead Space, neměli bychom zapomínat na hry, které jsou svým vydáním mnohem blíž a působí neméně slibně. Battlefield 2042 se na konferenci pochlubil novým módem, který byl až do včerejšího večera zahalen rouškou tajemství. Jediné, co se o ještě před několika hodinami neznámé herní variantě tušilo, bylo nějaké provázání s oblíbenými mapami z předchozích dílů, a teď už můžeme potvrdit, že spekulace byly pravdivé. Zástupci DICE totiž představili režim Battlefield Portal, ve kterém budou moci hráči vytvářet vlastní zápasy i módy a využívat přitom obsah nejen z Battlefieldu 2042, ale především přelomových dílů Battlefield 1942, Battlefield: Bad Company 2 a Battlefield 3.

Jak vývojáři uvedli, Battlefield Portal má plnit podobu komunitní platformy, ať už ji budou chtít hráči využívat čistě jako konzumenti, nebo naopak autoři vlastních her. Součástí celého zážitku tedy bude i knihovna již vytvořených zápasů a módů, která bude výhledově zahrnovat i obsah přímo od vývojářů. Výsledkem může být takřka cokoliv, což podporuje nejen široký záběr válečných konfliktů, ale také logický editor, který je nečekanou nadstavbovou vrstvou jinak standardních custom zápasů z jiných akčních her. Součástí Battlefield Portal navíc nebudou jen jednotliví vojáci z nejrůznějších frakcí, jejich zbraně či vozidla, ale také oblíbené mapy, vždy po dvou ze zmiňovaných předchozích dílů série.

Smyslem tohoto módu je dát hráčům maximální možnou míru volnosti a nechat je hrát podle libosti.

Jmenovitě budete moci hrát na vylepšených mapách El Alamein a Battle of The Bulge z Battlefieldu 1942, Arica Harbor a Valparaiso z Bad Company 2 a Caspain Border i Noshahr Canal z Battlefieldu 3. K nim lze ještě připočítat všechny mapy z Battlefieldu 2042 a veškerý obsah pro ještě divočejší kombinace a varianty bitev. V podobném duchu pak můžeme zmínit také více než čtyřicítku zbraní s legendárními kousky jako M1 Garand, G3 nebo M416, dále stejný počet vozidel a letadel, mezi kterými nebude chybět ani Spitfire či B-17 a nakonec i tři desítky gadgetů a další specifické výbavy. Jak vývojáři uvádí v oficiálním blogu, smyslem tohoto módu je dát hráčům maximální možnou míru volnosti a nechat je hrát podle libosti.

Jak už zaznělo výše, zápasy bude moci tvořit každý na základě zvolených pravidel. Jde o jednodušší formu přípravy vlastního zážitku, který podléhá například specifickému výběru vojáků, jejich zbraní, podmínek vítězství a dalších obvyklých atributů. Pokud ale bude chtít někdo kopnout do země trochu hlouběji, k dispozici bude vizuální editor skriptů, který přinese ještě více možností. Jde o záležitosti spojené například s tím, jakou odměnu dostane hráč za zabití nepřítele, co se stane když bude splněna jedna z fází zápasu a další podstatné věci, které v základním menu nastavení nebude možné zvolit. Vývojáři nicméně varují, že práce s editorem nebude úplně jednoduchá – má jít o část nástrojů, které sami používají při vývoji hry. Editor navíc neumožní vytvořit úplně všechno a omezení spočívá i v nemožnosti vytvořit mód battle royale.

Co se týče dostupnosti, Battlefield Portal bude přímou součástí hry hned od vydání. Vývojáři navíc mluví otevřeně o tom, že mód stojí na základech pravidel live service platforem a je tudíž velmi pravděpodobné, že do něj nad rámec obsahu z Battlefieldu 2042 bude přibývat i obsah historický. Nikdo v tuto chvíli samozřejmě neslibuje žádné konkrétní díly série, pokud se ale myšlenka ujme, vývojářům nic zásadního bránit nebude. Existuje i možnost, že se z Battlefield Portal stane samostatná hra, až bude jeho spojení s Battlefieldem 2042 neperspektivní, to ale samozřejmě předbíháme. Vedle divokých zápasů a mixování všeho možné se nicméně těšíme i na seriózně pojaté módy, které nepochybně přijdou.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru