Vampire The Masquerade: Bloodhunt, Paradox Interactive, Battle royale s upíry nás vezme do Prahy

Battle royale s upíry nás vezme do Prahy

Další titul ze světa Vampire: The Masquerade dělají bývalí autoři The Division a Hitmana

Zdroj: Sharkmob
2. 11. 2020
Název: Vampire The Masquerade: Bloodhunt Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 27. 4. 2022

V žánru battle royale zkouší štěstí v posledních letech spousta vývojářů, ale najít mezeru na trhu je stále obtížnější, jak se mohl nedávno přesvědčit třeba i gigant Ubisoft se svou hrou Hyper Scape. Studio Sharkmob věří, že má přesto v rukávu něco originálního a tím je upírská tématika a zasazení do světa Vampire: The Masquerade. Z našeho pohledu je tu ale ještě jedna potenciálně mnohem zajímavější “drobnost”. Hráči se totiž budou utkávat v ulicích i na střechách Prahy, jak ukazuje i první teaser.

Máme mít na výběr z různých stylů a hrát bude možné sólo i v partě. Jako správní upíři budeme samozřejmě ovládat nějaké nadpřirozené síly, ale také konvenční zbraně. Bohužel dalšími detaily zatím tým šetří, což je velká škoda. Hra by měla vyjít v druhé polovině příštího roku.

Veteráni z Massive Entertainment a IO Interactive

Titul zatím nemá ani jméno a ve švédském studiu Sharkmob na něm pracují bývalí vývojáři z týmů Massive Entertainment a IO Interactive. Jde o jejich debut pod novou značkou. Autoři, kteří dříve pracovali na hrách jako The Division a Hitman, spadají pod Tencent a kromě Malmö mají také pobočku v Londýně. Vedle upírské battle royale akce dělají na dvou dalších AAA hrách, které pohání Unreal Engine. I u nich by se mělo jednat o nějaké on-line akce.

Je pozoruhodné, jak je v poslední době okolo World of Darkness živo. Jde o jednu z mnoha her, na které se momentálně dělá. Vývojáři ze studia Hardsuit Labs pracují na akčním RPG Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Jejich kolegové ze Cyanide dělají akční RPG Werewolf: The Apocalypse – Earthblood. Vývojáři ze studia Fast Travel Game oznámili, že pracují na VR hororu Wraith: The Oblivion – Afterlife. A autoři epizodické historické adventurní série The Council ze studia Big Bad Wolf chystají Vampire: The Masquerade – Swansong.

Multiplayer s upíry chystají i další švédští vývojáři

Už loni pak na PC vyšla adventura Vampire: The Masquerade – Coteries of New York od polského studia Draw Distance, která letos zamířila také na konzole. Navíc se v září dočkala standalone rozšíření s podtitulem Shadows of New York.

A když už jsme u upírských akcí, za pozornost stojí i titul EvilvEvil od švédského studia Toadman. Nemůže se sice pochlubit licencí World of Darkness, ale jinak má jít o kooperativní first person střílečku s upíry v hlavní rolí.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru