Batman: Arkham Asylum, Eidos Interactive, Warner Bros. Interactive Entertainment, Batman: Arkham Asylum mohl vyjít na Nintendo DS

Batman: Arkham Asylum mohl vyjít na Nintendo DS

Podívejte se na video z nově uniklého prototypu, anebo ho rovnou sami vyzkoušejte

Zdroj: Rocksteady
14. 12. 2020

V roce 2009 britské studio Rocksteady vydalo hru Batman: Arkham Asylum pro PC, PS3 a Xbox 360. Před čtyřmi lety jsme se dozvěděli, že titul mohl vyjít také na konzoli Wii od Nintenda. Upravenou verzi chystal tým Red Fly Studio, ale projekt byl zrušeno. Na demo, které vzniklo během pár týdnů, se ostatně můžete podívat níže.

Jak teď ale vyšlo najevo, Batman mohl zamířit v prvním dílu z arkhamské série také na handheld Nintendo DS. Jeho prototyp minulý týden zveřejnil na internetu uživatel s přezdívkou Robin64. Jedná se o ranou verzi nikdy nedokončené hry, na které pracovalo britské studio Full Fat. Tým založený v roce 1996 se specializuje na handheldy a mobilní platformy. Pro NDS vytvořil třeba hru Harry Potter and the Deathly Hallows a pro PSP Sid Meier’s Pirates!.

Batmana pro NDS mohla vydat společnost Eidos Interactive. Příliš daleko se však jeho vývojáři zjevně nedostali. Prototyp Arkham Asylum obsahuje jen dvě malé lokace – gothamské střechy a knihovnu. Jedna obrazovka ukazuje samotnou akci ve 3D, na druhé hráč sleduje mapu. Tedy kdyby fungovala. Batman v demu narazí na nepřátele, ale bojovat s nimi nemůže, nejsou aktivní. Bruce s sebou nosí i své typické hračky, ale ani jich si příliš neužijete.

Robin64 píše, že prototyp dosud neměla veřejnost možnost vyzkoušet a má pravdu. Spíš než jako rozpracovaný projekt působí jako proof-of-concept, který měl dokázat, že by Batman teoreticky mohl na DS fungovat. Arkhamská série jako taková se nakonec přeci jen na kapesní platformy probojovala. Na iOS a Android v roce 2011, respektive 2013 zamířila hra Batman: Arkham City Lockdown. V roce 2013, respektive 2014 pak vyšel na iOS a Androidu mobilní Batman: Arkham Origins. V roce 2016 zamířil na iOS a Android ještě Batman: Arkham Underworld.

Největší stopu však mezi klasickými hrami určitě zanechal Batman: Arkham Origins Blackgate z roku 2013 od Armature Studio původně pro handheldy Nintendo 3DS a PlayStation Vita. Hra fungovala jako doplněk pro Batman: Arkham Origins a je zasazena tři měsíce po jeho událostech. Bruce se tu prvně setká s Catwoman. Titul později vyšel i na PC, PS3, Xbox 360 a Wii U.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru