Marvel’s Avengers, Square Enix, Avengers se vzdávají kritizovaných placených XP boostů

Avengers se vzdávají kritizovaných placených XP boostů

Vývojáři se nakonec omluvili. Po tlaku fanoušků museli dostát vlastnímu dřívějšímu slibu

Zdroj: Square Enix
3. 11. 2021
Název: Marvel’s Avengers Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 9. 2020

Autoři Marvel’s Avengers zařadili zpátečku a zbavují se kontroverzních placených XP boostů. Společnosti Crystal Dynamics a Square Enix se omluvily za to, že na obavy a výtky hráčů nezareagovali dříve. Vývojáři je podle svých slov zapojili do hry jako možnost a nevnímali je jako pay-to-win prvek, protože podle nich neposkytují přímou výhodu.

„Doufáme, že to může být první krok k obnovení vaší důvěry k nám.“

Po zvážení zpětné vazby se ale tým rozhodl, že ze hry obratem odstraní Hero’s Catalysts a Fragment Extractors coby placenou věc v nabídce. Dál je půjde získat jako odměny a ten, kdo už je vlastní, je samozřejmě může použít a nepřijde o ně. “Doufáme, že to může být první krok k obnovení vaší důvěry k nám,” vzkázali autoři.

Studio říká, že je jeho cílem i nadále udělat tu nejlepší možnou hru a poděkovalo hráčům za to, že jsou součástí komunity Marvel’s Avengers. Společnosti Crystal Dynamics a Square Enix představily placené XP boosty v říjnu. Ty hráčům umožnili získat v krátkém čase víc bodů zkušeností a levelovat díky tomu rychleji. Tým za to okamžitě čelil obrovské kritice. Zejména proto, že dříve v roce 2019 vývojáři slíbili, že hra bude nabízet za mikrotransakce jen kosmetické předměty.

Na E3 v roce 2019 ještě fanoušci aplaudovali autorům, když řekli, že slibují komunitě, že nikdy nepřijdou s žádnými pay-to-win prvky ani lootboxy.

A naopak letos v březnu autoři změnili progression systém tak, že levelování trvalo déle, což ve světle později představených placených balíčků působilo jako předem vymyšlený kalkul. Na E3 v roce 2019 ještě přitom fanoušci aplaudovali autorům, když řekli, že slibují komunitě, že nikdy nepřijdou s žádnými pay-to-win prvky ani lootboxy. Jak si asi dokážete představit, konec placených XP boostů teď hráče potěšil, i když ani tak na tom není “populace” hry dobře.

Je pozoruhodné, že si studio dalo s odpovědí tak na čas, když povážíme, jak hlasitá kritika byla a jak může potenciálně podobný přešlap odradit už tak slábnoucí komunitu. Přiznejme si otevřeně, že hra s pověstí, jakou mají Avengers, si nemůže dovolit žádná zaváhání tohoto druhu a nebylo ani dost dobře jasné, proč se autoři k XP boostům rozhodli, protože by z nich asi stejně zásadní příjmy neplynuly. Nakonec tenhle experiment nevydržel ani měsíc.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru