Avatar: Frontiers of Pandora, Ubisoft, Avatar potřebuje připojení a láká na cross-play kooperaci

Avatar potřebuje připojení a láká na cross-play kooperaci

Bez internetu se neobejdete. Víme, jak funguje multiplayer. Potvrzení 60 fps na konzolích

Zdroj: Ubisoft
6. 12. 2023
Název: Avatar: Frontiers of Pandora Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 7. 12. 2023

Avatar: Frontiers of Pandora od švédského studia Massive Entertainment a Ubisoftu vychází už ve čtvrtek. Krátce před jeho premiérou k nám na poslední chvíli dorazila řada zajímavých novinek, a tak si je shrneme v jednom rychlém přehledu.

První hráči už se dostali ke konzolové krabicové verzi a zjistili, že ji nelze spustit bez připojení k internetu a ověření. Ostatně upozorňuje na to i nápis na krabičce s tím, že bez internetu se hra neobejde, ačkoli jde primárně o příběhovou akci pro jednoho s volitelnou kooperaci pro dva. Hráčům na PS5 nejde hra v tuto chvíli spustit a objeví se jen obrazovka s upozorněním, že titul vychází 7. prosince. Toto omezení nejde obejít změnou času v nastavení konzole a právě ani odpojením od internetu. Jedná se tak i o formu DRM, která opět minimálně u části fanoušků vzbudila obavy, co se hrou bude, až jednou ověřovací servery přestanou fungovat.

Další podrobnosti se k tématu se už ale objevily přímo na oficiálním webu. Autoři vysvětlili, že Day 1 patch je povinný k zapnutí hry, a proto je potřeba ji alespoň jednorázově připojit k internetu. Poté už bude možné hrát offline a obejdete se bez připojení. Pro on-line kooperaci je samozřejmě připojení zapotřebí. K dispozici bude po splnění questu The Aranahe Clan, pak je možné spojit se s kamarádem. Jeden hráč funguje coby hostitel, druhý jako host. Svět reflektuje hostitelův save, ale společně splněné questy a aktivity ani jeden nemusí hrát znovu sám. Hráčům také zůstane pokrok a vybavení, které společně získají.

Z technického hlediska je podstatné, že kooperace funguje napříč všemi platformami, a to nejen PC + konzole, ale cross-play zahrnuje i hráče ze služby Amazon Luna. Hra ale nenabízí žádnou formu lokálního multiplayeru nebo split-screen. Konzolisty pak nepochybně bude zajímat stručná informace, že hra nabízí režim 60 fps.

Autoři upřesnili také to, kdy přesně hra vychází. U nás vydání připadá na 7. prosince hned po půlnoci.

Avatar na nás poměrně dlouho nezvykle šetřil, pokud jde o videa. V posledních dnech jsme se ale dočkali hned několika čerstvých materiálů. Jsou zaměřené na hudbu, příběh a speciální soutěž.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru