Autory Warframu či Gears Tactics kupuje Tencent

Autory Warframu či Gears Tactics kupuje Tencent

Akvizice společnosti Leyou Technologies byla dokončena. Číňané zaplatili 1,5 miliardy dolarů

Zdroj: Tencent
24. 12. 2020

Už v polovině července jsme vás informovali o zájmu čínské společnosti Tencent o honkongské Leyou Technologies. Informaci tehdy přinesl Bloomberg s odkazem na zdroje blízké oběma subjektům a následně ji potvrdila tisková zpráva, v níž Leyou vybízelo své investory ke spolupráci stran výhodné obchodní příležitosti. Spekulovalo se také, že akvizice bude završena už v červenci, nakonec jsme ale museli čekat až do těchto dní. Nic to ovšem nemění na konstatování, že společně s Leyou Technologies teď Tencentu patří studia Splash Damage, Digital Extremes a Athlon Games.

Částka, kterou musel Tencent zaplatit, byla známa už před necelými dvěma týdny, když ji v tiskové zprávě zveřejnilo samotné Leyou Technologies. Jde o platbu ve výši 1,5 miliardy dolarů, po jejímž zaplacení se Tencent stává absolutním vlastníkem a řadí Leyou i se zmiňovanými studii di své struktury. V případě Digital Extremes se nejčastěji zmiňuje multiplayerová akce Warframe, kanadští vývojáři se ale v minulosti zejména v roli pomocníků podepsali také pod značky jako Unreal, BioShock či Star Trek. Studio Splash Damage se pak v poslední době blýsklo strategií Gears Tactics, ale i jejich historie je poměrně pestrá a zahrnuje tituly jako Wolfenstein: Enemy Territory nebo Halo: The Master Chief Collection na PC. Trojlístek studií ukončují služebně nejmladší Athlon Games, kteří vznikli coby vydavatelský label pod Leyou v roce 2018, pomohli na svět hře Samurai Shodown, skoupili část zrušených Telltale Games a momentálně s Amazonem pracují na MMO ze světa Pána prstenů.

Co se týče reakcí jednotlivých studií, je podle očekávání pozitivní a všechny strany hledí s optimismem vstříc společné budoucnosti. Zástupci Splash Damage ve včerejším blogovém příspěvku uvádí, že jim akvizice umožní fungovat coby nezávislé studio pod střechou Tencentu a vyvíjet ještě lepší hry než kdykoliv předtím. „Vždycky jsme tíhli k vývoji týmových her, které podporují přátelství a budují se kolem nich vášnivé komunity. Jsme nadšení, že můžeme pracovat s partnery, kteří naší vizi věří,“ řekl CEO Splash Damage Richard Jolly. Potvrdil také, že s lidmi z Tencentu už několikrát jednali a věří, že čínská strana udělá maximum pro to, aby Splash Damage vstoupili do nové kapitoly své existence co nejúspěšněji.

Vývojáři z Digital Extremes zvolili pro informování o akvizici formu improvizovaných otázek a odpovědí, v nichž představili Tencent coby silného partnera zejména co se online her  týče a vyjmenovali několik dalších studií, v nichž má Tencent podíl. Stejně jako jejich kolegové ze Splash Damage uklidňují, že zůstávají nezávislým subjektem, jak jen to ve struktuře a hierarchii korporací jde. „Ano, budeme i nadále pracovat na vývoji skvělého obsahu pro Warframe a zůstáváme kreativně nezávislí. Pořád vám budeme naslouchat a vylepšovat Warframe na základě zpětné vazby,“ říká Digital Extremes ve svém prohlášení. Výhodou pro čínské hráče Warframu pak je, že se budou lidé z Digital Extremes snažit ve spolupráci s Tencentem čínskou verzi hry co nejrychleji dostat na úroveň západního protějšku.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru