Autoři XCOMu prý pracují na tahovce s hrdiny od Marvelu

Autoři XCOMu prý pracují na tahovce s hrdiny od Marvelu

Vznikat má i spin-off Borderlands s Tiny Tinou. Lidé z 2K zřejmě neuhlídali svou E3 prezentaci

Zdroj: ilustrační foto, Square Enix
4. 6. 2021

Společnost Take-Two chystá svoji tiskovou konferenci v rámci letošního digitálního ročníku veletrhu E3 na pondělí 14. června. Stejně jako v případě jiných herních firem máme samozřejmě spoustu tipů, týkajících se možných oznámení, zdá se ale, že v tomto případě nebudeme muset střílet na prázdno a čekat na samotnou akci. V průběhu noci ze čtvrtku na pátek se totiž na Redditu objevil příspěvek, který s odvoláním na velmi dobrý zdroj přímo v 2K odhaluje možný herní line-up vydavatelského labelu 2K Games. Informace navíc byly posléze potvrzeny novinářem Jasonem Schreierem a je tudíž velmi pravděpodobné, že se zmiňované tituly v dohledné době představí. Asi nejzajímavější je zmínka o možném XCOMu s licencí od Marvelu a spin-offu Borderlands s postavou Tiny Tina.

„Prosím, berte tyto informace s rezervou, vzhledem k tomu, že jsou z druhé ruky a nemohu ověřit jejich pravost. Zdroj nicméně znám a maximálně mu důvěřuji, prakticky pochází z 2K,“ uvedl na začátek svého příspěvku uživatel Redditu s přezdívkou swine_flu_greg. Dále potvrdil, že moderátorům r/GamingLeaksAndRumors anonymně poskytl důkaz o původu svých informací a ti souhlasili se zveřejněním, což je postup uplatňovaný například i na portálu Resetera. A jak je uvedeno výše, na zveřejněný seznam reagoval Jason Schreier spolu s Jeffem Grubbem, kteří se shodují na tom, že jsou informace pravdivé, jen nejsou zcela přesvědčeni o tom, že se všechny hry představí už během E3.

Konkrétně se o žádných hrdinech nemluví, součástí vývoje tohoto titulu ale mají být i slavní herci, takže s největší pravděpodobností půjde o postavy, které se v poslední době objevily ve filmech.

Pojďme nejdříve k nové hře od studia Firaxis, autorů posledních dílů série XCOM. Podle aktuálního úniku je jejich nová hra pracovně označena jako CODA a má jít o tahovou hru v duchu předchozích titulů Firaxis, ovšem ověnčenou licencí od Marvelu. Konkrétně se o žádných hrdinech nemluví, součástí vývoje tohoto titulu ale mají být i slavní herci, takže s největší pravděpodobností půjde o postavy, které se v poslední době objevily ve filmech. Ano, i to je poměrně pestrá paleta a jsme daleko od tvrzení, že půjde čistě o Avengers, ať už to ale ve výsledku bude kdokoliv, mezi fanoušky her podle komiksů jsou s drobnými výhradami oblíbení snad úplně všichni.

Druhým zajímavým titulem je spin-off Borderlands, na kterém má pracovat přímo studio Gearbox. Zaměřen má být na postavu Tiny Tina a vznikat má pod pracovním označením Daffodil. Skutečný název ale může znít Tiny Tina`s Wonderlands, což je i název, který si Gearbox před časem registroval. Podle popisu má jít o typově shodnou záležitost, jako jsou Borderlands, tedy akce s různými hrdiny zasazená do otevřeného, nebo částečně otevřeného světa. Nevíme nic o grafické stylizaci, i na tomto místě ale můžeme předpokládat, že Gearbox nebude experimentovat a po úspěšném třetím díle hlavní série nabídne fanouškům více téhož.

Tím ovšem výčet nekončí – leaker zmiňuje také úplně novou hru s pracovním názvem Volt, jejíž logo má připomínat logo Falloutu. Zdroj z 2K má hru popisovat jako splynutí kultu Cthulhu se značkou Saints Row, což zní poměrně divoce, dojde-li na přestřelené akční zaměření. Z traileru, který měl zdroj zprávy údajně možnost vidět, se ale hra tváří nehotově a je možné, že ji 2K ještě nebude chtít prezentovat. Zajímavá je nicméně i zmínka o vývojářích – ačkoliv leaker jméno studia nezná, domnívá se, že Volt vzniká v Hangar 13, tedy u autorů Mafie. Ti podle dřívějších úniků mají pracovat na sci-fi záležitosti s nadpřirozenými prvky, což by na Cthulhu vcelku sedělo, jasno ale zatím nemáme.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru