Fallout (seriál), Autoři Westworldu pracují na seriálu podle Falloutu

Autoři Westworldu pracují na seriálu podle Falloutu

Bethesda se spojila s Amazonem. Vývojáři prý dlouho hledali partnery pro televizní adaptaci

Zdroj: Bethesda
3. 7. 2020
Název: Fallout (seriál) Datum vydání: 11. 4. 2024

Amazon získal práva na televizní seriál podle série Fallout od Bethesdy. Designér Todd Howard při této příležitosti prozradil, že o adaptaci autoři už dlouho uvažovali. Ty správné partnery ale našli až ve společnosti Kilter Films a jejích producentech Jonathanu Nolanovi a Lise Joy. “Jsme ohromní fanoušci jejich práce a nemůžeme být víc nadšení spoluprací s nimi a Amazon Studios,” prohlásil Todd Howard.

Amazon Studios si Fallout pochvalují jako ikonickou globální značku, které má zástupy loajálních fanoušků po celém světě a bohatý příběh. Na produkci seriálu bude kromě jiného dohlížet i samotný Todd Howard z Bethesdy, takže by snad výsledek měl skutečně odpovídat vizi vývojářů. A tedy by měl být přinejmenším autentický. Seriál zatím nicméně nemá scenáristu a je zjevné, že předprodukce je teprve na samém začátku.

Seriál chce podle producentů zachytit drsné kouzlo a náladu postapokalyptického světa, ale rovněž některé jeho bláznivější momenty spojené s ironickým humorem.

Pokud si lámete hlavu otázkou, kdo jsou Lisa Joy a Jonah Nolan ze společnosti Kilter Films, jde kromě jiného o autory úspěšného seriálu Westworld od HBO. V této souvislosti stojí za připomenutí, že Fallout už se jednou s Westworldem “potkal”. Narážím tím na spor Bethesdy, Warner Bros. a studia Behaviour Interactive ohledně mobilní hry Westworld, která byla obviněna z kopírování Falloutu Shelter. Titul byl nakonec v rámci mimosoudního vypořádání skutečně stažen z distribuce.

Pokud se Amazonu bude líbit scénář, půjde do produkce rovnou celý seriál a nikoli jen pilot, jak je běžné. Pořad má samozřejmě zamířit exkluzivně na streamovací službu Amazon Prime. Seriál chce podle producentů zachytit drsné kouzlo a náladu postapokalyptického světa, ale rovněž některé jeho bláznivější momenty spojené s ironickým humorem a atmosférou béčkových sci-fi z padesátých let.

Není nutné dvakrát zdůrazňovat, že všechny strany si pochvalují vzájemnou spolupráci a oceňují Fallout jako skvělou sérii s kvalitami vhodnými pro seriálovou adaptaci. Projekt zatím nemá stanovené ani předběžné datum uvedení.

Teaser na nový počin se nejprve objevil na Twitteru Amazon Studios, aby posléze přinesl další podrobnosti magazín The Hollywood Reporter. Po něm už následovala oficiální tisková zpráva všech zúčastněných stran.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru