Isonzo, M2H, Autoři Verdunu představují další akci z první světové války

Autoři Verdunu představují další akci z první světové války

Isonzo vezme hráče na italskou frontu. Důraz je opět kladen na historickou přesnost

Zdroj: Blackmill Games
24. 3. 2021
Název: Isonzo Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Vývojáři ze studia Blackmill Games si na dnešní den přichystali oznámení úplně nové hry. Pokud byste čekali, že se autoři Verdunu a Tannenbergu odvrátí od osvědčené formule, vsadili byste si špatně a tudíž nás ani nepřekvapuje, že pokračují na vlně první světové války. Se hrou Isonzo se však přesouvají na italskou frontu a hru slibují doručit už koncem letošního roku. Hra je podle jejich slov inspirována bitvou o kontrolu údolí stejnojmenné řeky (česky Soča) v Alpách během první světové války, která předznamenává i ráz prostředí, v němž se budeme v téhle hardcore akci pohybovat. Kontrast mezi rozeklanými vrcholky evropského pohoří a útrapami války snad nemůže být větší, avšak tam dole nebude na žádnou romantiku čas, ani prostor.

„V Isonzo budou muset hráči útočit na opevnění vysoko v horách, překračovat řeky a bojovat ve zdecimovaných městech. Díky novému režimu Offensive se budete účastnit důležitých bitev na italské frontě,“ lákají vývojáři. Důležitým prvkem a současně i velkou novinkou mají být dynamická bojiště, která můžete svým působením částečně měnit. V traileru jsou vidět například štípací kleště na ostnatý drát, nemá jít ale o tu jedinou možnost, jak si otevřít jinou cestu vpřed. Další novou věcí budou úsťové nástavce na hlavně pušek pro metání granátů nebo minomety, které se ve hrách od Blackmill Games objeví vůbec poprvé.

Pro vývojáře bylo fascinující zjišťovat, jak italská fronta první světové války vypadala, případně jaké zbraně tehdejší vojáci využívali.

Co zůstává stejné, je maximální důraz na historickou přesnost, ať už se týká zpracování bojišť, výstroje a výzbroje všech vojáků – italských i rakousko-uherských – nebo jejich vojenských postupů. „Skrze pečlivý výzkum, výlety do míst bojů a rady uznávaných historiků necháme ožít všechny detaily prostředí, uniforem, zbraní a dalších věcí,“ slibují vývojáři. Sami navíc uvádí, že pro ně bylo fascinující zjišťovat, jak italská fronta první světové války vypadala, případně jaké zbraně tehdejší vojáci využívali, takže se máme pravděpodobně nač těšit. Bez ohledu na specifika těchto bojů si jsou ale vývojáři jistí, že očekávání nezklamou a s přihlédnutím k dvěma předchozím hrám jim to nemáme proč nevěřit.

Z dalších bodů pochopitelně vypichují taktický přístup, pečlivý výběr role a ještě pečlivější plnění daných úkolů, bez čehož nemůže tým pomýšlet na vítězství. Důležitá bude samozřejmě i komunikace, podtrhující specifičnost Isonzo i předchozích dvou her, které – přiznejme si – nejsou pro všechny. Cílová skupina hráčů ale nepochybně všechny nové vlastnosti uvítá a z našeho pohledu bude neméně zajímavé sledovat, kam se s dvěma výraznými tituly dokázali vývojáři posunout. Další informace o hře slibují lidé z Blackmill zveřejňovat zejména v sekci novinek na Steamu, kde je v tuto chvíli možné zařadit hru do seznamu přání nebo si projít očekávané systémové požadavky. V galerii si rovněž můžete prohlédnout první sadu obrázků, na kterých zmiňovaný pokrok rozhodně vidět je.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru