The Dark Pictures Anthology: Little Hope, Bandai Namco Entertainment, Autoři Until Dawn v nové hře kříží Silent Hill a Blair Witch

Autoři Until Dawn v nové hře kříží Silent Hill a Blair Witch

Další díl The Dark Pictures nás láká na opuštěné městečko, mlhu, ale i čarodějnické procesy

28. 2. 2020

Společnost Bandai Namco konečně prolomila hradbu mlčení, kterou obestavěla pokračování hororové série The Dark Pictures Anthology od britského studia Supermassive Games. Další část skutečně ponese podtitul Little Hope, jak už v srpnu naznačil teaser, který se objevil na konci Man of Medan. Ten nás lákal na tradičnější zasazení a mnozí v něm spatřovali, nebo minimálně chtěli vidět podobnost s Until Dawn, Silent Hillem nebo Blair Witch. A nemýlili se.

Teď už nemusíme hádat, protože máme k dispozici první konkrétní podrobnosti. A také “čerstvou” upoutávku, jejíž větší část bohužel tvoří ohlasy na předchozí epizodu, a zbytek reflexe toho, co už jsme viděli v teaseru. Nejdůležitější informace je, že Little Hope vyjde letos v létě, zatím bez přesnějšího termínu. Autoři si pochvalují přijetí prvního dílu i zpětnou vazbu od hráčů a připomněli, že každé pokračování antologie přinese jiný příběh, jiné zasazení i hrdiny.

Prostřednictvím znepokojivých vizí nahlédneme do minulosti. Konkrétně přijdou na přetřes nechvalně proslulé čarodějnické procesy ze 17. století v Massachusetts.

V tomto případě zůstane čtveřice studentů v doprovodu vyučujícího uvězněná v opuštěném městečku Little Hope. Zde je pronásledují děsivé vize neproniknutelnou mlhou. Pokud mají uniknout, musí na své cestě pochopit význam těchto události, původ veškerého zla i to, jak jsou s ním přímo propojení. Tak počkat, počkat, to už jsem někde slyšel… Zdá se, že tady se někdo inspiroval Silent Hillem nejen z estetického hlediska.

A k tomu ty panenky à la Blair Witch. Prostřednictvím zmíněných znepokojivých vizí totiž nahlédneme do minulosti. Konkrétně přijdou na přetřes nechvalně proslulé čarodějnické procesy ze 17. století v Massachusetts. Pronásledovat nás mají nějaké přízraky, ale uvidíme, jak to ve skutečnosti s tím nadpřirozenem vlastně bude.

Snad do tohoto koktejlu přidají vývojáři i něco z vlastní kuchyně. Stejně jako pro předchozí díl platí, že příběh stojí sám o sobě a nenavazuje na ostatní epizody. Každý z nich se přitom inspiroval nějakou skutečnou pověstí či legendou. Hra se pyšní podobně jako Until Dawn větvícím se příběhem s mnoha proměnnými, rozhodnutími i následky, v němž mohou všichni hrdinové přežít, ale také zemřít. Kromě singlu hra opět nabídne i multiplayer. Na výběr je on-line multiplayer pro dva i gaučový režim až pro pět lidí.

Jednu z hlavních rolí si v novince zahraje Will Poulter, kterého můžete znát z komedie Millerovi na tripu nebo interaktivního filmu Black Mirror: Bandersnatch. Chybět opět nebude ani Pip Torrens v roli takzvaného kurátora, který je jakýmsi poťouchlým vypravěčem příběhu. Zajímavé je, že předtucha z Little Hope se objevila už při zkoumání jednoho z předmětů v Man of Medan. Na pozadí teaseru pak zní stará anglická skladba Scarborough Fair, kterou nejvíc proslavilo folkové duo Simon & Garfunkel.

PRVNÍ DÍL BYL LEPŠÍ VE DVOU NEŽ V SINGLU

Man of Medan jsme recenzovali loni v srpnu a hru také streamovali. První epizoda The Dark Pictures Antholog od nás dostala hodnocení 7/10 a navzdory některým chybám jsme ji spíš chválili. Překvapilo nás, že je titul překvapivě povedenější v multiplayeru než v singlu.

Little Hope vyjde v létě na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru