Autoři Until Dawn v nové hře kříží Silent Hill a Blair Witch

Další díl The Dark Pictures nás láká na opuštěné městečko, mlhu, ale i čarodějnické procesy

28. 2. 2020
Název hry: The Dark Pictures Anthology: Little Hope Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 30. 10. 2020 Platformy: , , Žánr: , ,

Společnost Bandai Namco konečně prolomila hradbu mlčení, kterou obestavěla pokračování hororové série The Dark Pictures Anthology od britského studia Supermassive Games. Další část skutečně ponese podtitul Little Hope, jak už v srpnu naznačil teaser, který se objevil na konci Man of Medan. Ten nás lákal na tradičnější zasazení a mnozí v něm spatřovali, nebo minimálně chtěli vidět podobnost s Until Dawn, Silent Hillem nebo Blair Witch. A nemýlili se.

Teď už nemusíme hádat, protože máme k dispozici první konkrétní podrobnosti. A také “čerstvou” upoutávku, jejíž větší část bohužel tvoří ohlasy na předchozí epizodu, a zbytek reflexe toho, co už jsme viděli v teaseru. Nejdůležitější informace je, že Little Hope vyjde letos v létě, zatím bez přesnějšího termínu. Autoři si pochvalují přijetí prvního dílu i zpětnou vazbu od hráčů a připomněli, že každé pokračování antologie přinese jiný příběh, jiné zasazení i hrdiny.

Prostřednictvím znepokojivých vizí nahlédneme do minulosti. Konkrétně přijdou na přetřes nechvalně proslulé čarodějnické procesy ze 17. století v Massachusetts.

V tomto případě zůstane čtveřice studentů v doprovodu vyučujícího uvězněná v opuštěném městečku Little Hope. Zde je pronásledují děsivé vize neproniknutelnou mlhou. Pokud mají uniknout, musí na své cestě pochopit význam těchto události, původ veškerého zla i to, jak jsou s ním přímo propojení. Tak počkat, počkat, to už jsem někde slyšel… Zdá se, že tady se někdo inspiroval Silent Hillem nejen z estetického hlediska.

A k tomu ty panenky à la Blair Witch. Prostřednictvím zmíněných znepokojivých vizí totiž nahlédneme do minulosti. Konkrétně přijdou na přetřes nechvalně proslulé čarodějnické procesy ze 17. století v Massachusetts. Pronásledovat nás mají nějaké přízraky, ale uvidíme, jak to ve skutečnosti s tím nadpřirozenem vlastně bude.

Snad do tohoto koktejlu přidají vývojáři i něco z vlastní kuchyně. Stejně jako pro předchozí díl platí, že příběh stojí sám o sobě a nenavazuje na ostatní epizody. Každý z nich se přitom inspiroval nějakou skutečnou pověstí či legendou. Hra se pyšní podobně jako Until Dawn větvícím se příběhem s mnoha proměnnými, rozhodnutími i následky, v němž mohou všichni hrdinové přežít, ale také zemřít. Kromě singlu hra opět nabídne i multiplayer. Na výběr je on-line multiplayer pro dva i gaučový režim až pro pět lidí.

Jednu z hlavních rolí si v novince zahraje Will Poulter, kterého můžete znát z komedie Millerovi na tripu nebo interaktivního filmu Black Mirror: Bandersnatch. Chybět opět nebude ani Pip Torrens v roli takzvaného kurátora, který je jakýmsi poťouchlým vypravěčem příběhu. Zajímavé je, že předtucha z Little Hope se objevila už při zkoumání jednoho z předmětů v Man of Medan. Na pozadí teaseru pak zní stará anglická skladba Scarborough Fair, kterou nejvíc proslavilo folkové duo Simon & Garfunkel.

PRVNÍ DÍL BYL LEPŠÍ VE DVOU NEŽ V SINGLU

Man of Medan jsme recenzovali loni v srpnu a hru také streamovali. První epizoda The Dark Pictures Antholog od nás dostala hodnocení 7/10 a navzdory některým chybám jsme ji spíš chválili. Překvapilo nás, že je titul překvapivě povedenější v multiplayeru než v singlu.

Little Hope vyjde v létě na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru