Tales of Kenzera: ZAU, Electronic Arts, Autoři Tales of Kenzera: Zau propouštějí

Autoři Tales of Kenzera: Zau propouštějí

Tým Surgent Studios musí opustit víc než desítka zaměstnanců. Hra sbírala slušné známky

Zdroj: Surgent Studios
3. 7. 2024
Název: Tales of Kenzera: ZAU Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 23. 4. 2024

Tým Surgent Studios propouští. Internetem se nejprve rozeběhly neoficiální zprávy, že někteří vývojáři hry Tales of Kenzera: Zau přijdou o práci. Tyto informace se už tradičně nejprve objevily na profilech odcházejících zaměstnanců v síti LinkedIn. Studio zprávu později oficiálně potvrdilo prostřednictvím sociálních sítí.

Podle vyjádření musela tým opustit víc než desítka lidí. Podle studia jde o obtížné období v herním odvětví, ale celý tým je na sebe hrdý. Podobně jako v jiných takových případech chce vedení podporovat odcházející kolegy. Padne ale rovněž, že to není konec a firma vyhlíží další budoucí projekty.

Zakladatel studia Abubakar Salim, který se proslavil také jako herec a dabér Bayeka v Assassin’s Creed Origins, k tomu později na svém Twitteru napsal, že ho to velmi bolí a že to není zpráva, kterou chtěl sdílet. Je hrdý na to, co tým dokázal za uplynulé čtyři roky. Když se věci zkomplikovaly, každý byl podle něj silný, což mělo být inspirující.

Ani to, že nejsou jediní v podobné situaci, podle Salima věci nezjednodušuje. Vyzval také další studia v oboru, aby přijala odcházející vývojáře, pokud někoho hledají. A následně sdílel příspěvky a profily jednotlivých členů týmu, kteří teď hledají novou práci.

Metroidvania Tales of Kenzera: Zau vyšla letos 23. dubna na PC i konzole. Vydala ji společnost Electronic Arts pod labelem EA Originals. Na Metacriticu má průměrné skóre od novinářů 71 až 76 procent v závislosti na platformě. Od hráčů tu má hodnocení 6,7. Na Steamu hru hodnotí kladně 81 procent zákazníků, ale má tu jen 416 recenzí.

Abubakar Salim, který vedl i vývoj hry, tým Surgent Studios založil v roce 2019. Tales of Kenzera: Zau je debut studia.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru