Suicide Squad: Kill the Justice League, Warner Bros. Interactive Entertainment, Autoři Suicide Squad slibují, že nebudou další Anthem

Autoři Suicide Squad slibují, že nebudou další Anthem

Obsah bude přicházet po celou dobu prvního roku hry i navzdory nízkému počtu hráčů

Zdroj: WB Games
11. 6. 2024

V tuhle chvíli byste zřejmě nechtěli být vývojářem ze studia Rocksteady, který si ráno po příchodu do práce otevře portál SteamDB a podívá se, jak je na tom ve smyslu počtu aktivních hráčů hra Suicide Squad: Kill the Justice League. Čekala by vás totiž velmi nepříjemná srážka s realitou v podobě pouhých 173 hráčů, kteří se za uplynulých 24 hodin souběžně připojili do hry přes Steam. Jistě, hra je dostupná i na dalších platformách, jak jsme si už ale mnohokrát řekli, jako ukazatel určitého trendu fugnuje Steam bohužel velmi neúprosně. Vyvstává tak otázka, jestli vývojáři – potažmo vydavatelé z Warner Bros. – nechtějí zkrátka kapitulovat, hru odepsat a uvolnit ruce kdysi milovanému studiu, aby se mohlo pustit do něčeho nového. Znamenalo by to však opustit hru pouhý půlrok od svého vydání, a to se studiu Rocksteady dle nejnovějšího vyjádření pro magazín Kotaku ani trochu nechce.

S přihlédnutím na výše uvedená čísla se redaktoři Kotaku ptali přímo u zdroje, jaká panuje ve studiu nálada a hlavně, zda i nadále platí slib, že bude hra minimálně v průběhu svého prvního roku dostávat pravidelné obsahové aktualizace v rámci jednotlivých sezón. Odpověď, která přišla od mluvčího Rocksteady, je pozitivní a tým je odhodlán splnit všechny body z oznámeného rozvrhu. Ten se rozprostírá přes čtyři sezóny a slibuje nové hratelné postavy, lokace, další aktivity, skiny a pochopitelně i updaty hry jako takové, které se mají starat o vybalancování celého zážitku a přirozeně také o opravy vzniklých či nahlášených chyb. Jak Kotaku poznamenává, blíží se konec první sezóny, na kterou již brzy naváže druhá.

O detailech zatím vývojáři neinformovali, z náznaků je ale zřejmé, že město může přikrýt sněhová peřina a na scénu vstoupí Freeze. Nikoliv však Mr. Freeze, jak byste možná očekávali, ale jeho žena Mrs. Freeze, která navážen a Jokera z první sezóny. Jak poukazuje IGN, datamineři už dříve odhalili, že by dalšími hratelnými postavami měli být Lawless a Deathstroke, ani tohle ale zatím zástupci vydavatele nepotvrdili. Stále ovšem platí, že by se hráči měli i nadále těšit z přídavků v podobě nových lokací, zbraní i skinů, otázkou ale samozřejmě zůstává, pro jak velkou skupinu hráčů jsou tyto zprávy relevantní. Ať už ale patříte k příznivcům či odpůrcům, Suicide Squad: Kill the Justice League by nemělo následovat například kroky hry Anthem, jejíž autoři sliby splnit sliby nedokázali. V roce po vydání byla slíbena rozsáhlá předělávka celé hry, ale nakonec v BioWare usoudili, že je na čase věnovat se jiným projektům – jmenovitě sériím Mass Effect a Dragon Age – Rocksteady nicméně sliby rušit nehodlá.

Je ale na místě očekávat, že nedávné spekulace, kterak se chtějí autoři Arkhamské série vrátit k singleplayerovým hrám, nutně vyústí či už dokonce vyústily ve vývoj nového projektu a postupné umrtvování veškeré podpory Suicide Squad. Škoda jen, že vývojáři v tomto případě nedali na veřejné mínění a vydali se cestou live service titulu.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru