Borderlands EchoVision Live, Autoři Silent Hill Ascension chystají Borderlands

Autoři Silent Hill Ascension chystají Borderlands

Další komunitní interaktivní zážitek nás vezme do prostředí oblíbené střílečky od Gearboxu

Zdroj: ilustrační foto, Gearbox
23. 7. 2023

Když během speciálního streamu společnosti Konami věnovaného budoucnosti série Silent Hill došlo na oznámení hry s podtitulem Ascension, fanoušci zůstali mírně zmatení. Projekt od vývojářů ze studia Genvid Entertainment se totiž krátce po svém odhalení ukázal být mnohem méně hrou, než se mohlo zprvu zdát, a formovat se spíše do podoby interaktivního zážitku. Devizou projektu, který by měl odstartovat ještě letos, je komunitní rozhodování nad osudem postav i samotným příběhem pro nadcházející epizody. Zajímavé také je, že Ascension nebude mít žádné tlačítko pro restartování celého zážitku, a tak, jak se za přispění hráčů a jejich hlasování stane, takový by už měl zůstat navždy. Pokud vás myšlenka láká, ale nepatříte zrovna k fanouškům Silent Hillu, na probíhajícím Comic-Conu v San Diegu byl odhalen další podobný projekt (přes PC Gamer), který je však spojen se značkou Borderlands.

Vše, co v souvislosti se Silent Hill: Ascension zaznělo v trochu delším úvodu, platí pro Borderlands: EchoVision Live. Za projektem stojí Genvid, půjde o interaktivní zážitek a hráči budou mít osud celé hry ve svých rukou. Čeká vás představení osmi zcela nových postav, které začnou svou pouť na planetě Eden-6 z Borderlands 3. Budou se snažit jít ve šlépějích legendárních Vault Hunterů a ukrojit si něco málo z jejich slávy ve chvíli, kdy se jejich rutinní a zajisté zcela bezpečná prohlídka planety změní v boj o holý život. Jak ale bude příběh probíhat, kdo z postav dojde k vytoužené slávě a záchraně života, případně kdo na cestě ztratí svůj cíl z dohledu, to už bude na hráčích a jejich přístupu. Potvrzuje to ostatně i CEO Genvidu Jacob Navok, který podtrhnul, že všechna rozhodnutí a každý moment, kterého se hráči zúčastní, se počítá a záleží na něm.

„Tohle je vaše příležitost zanechat stopu a odkaz v tomhle světě. Rozhodnutí nelze zrušit a jsou sdílena mezi všemi zúčastněnými. Borderlands EchoVision Live je další velká značka, která bude exkluzivně k dispozici na platformě společnosti Genvid,“ uvedl Navok. Jeho kolega, kreativní ředitel popisovaného projektu Stephan Bugaj, pak potvrdil, že tým vývojářů miluje Borderlands zejména díky rozmanitým postavám a těší se na úplně nový příběh v univerzu Borderlands. Je navíc možné, že by se z výsledku EchoVision mohl stát kánon a není tudíž vyloučeno, že by s odehranou látkou dále pracovali vývojáři z Gearboxu při přípravě některého z dalších dílů své hry. Je ale samozřejmě příliš brzy na to cokoliv hodnotit, protože na rozdíl od Silent Hill: Ascension – který navíc poslouží jako ukázka, jak to všechno funguej – nemá Borderlands EchoVision Live ani předběžné datum uvedení. Studio už nicméně oznámilo, že další podobný projekt využije licenci od DC Comics ve hře s podtitulem Heroes United, v tomhle případě ale nemáme ani náznak toho, o co by mělo v tomto projektu jít.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru