Alfred Hitchcock – Vertigo, Microids, Autoři Runaway představili Vertigo podle Hitchcocka

Autoři Runaway představili Vertigo podle Hitchcocka

Klasický thriller mistra napětí se dočká volné videoherní adaptace od Pendulo Studios

Zdroj: Pendulo Studios
6. 6. 2021
Název: Alfred Hitchcock – Vertigo Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 16. 12. 2021

Docela nedávno jsme se ve Vortexu bavili o tom, že by si herní adaptaci zasloužily i starší filmy a seriály, nejen ty moderní. A jeden takový případ tu zrovna máme. A je to skutečně mimořádná klasika. Vývojáři ze španělského týmu Pendulo Studios (série Runaway, Yesterday, Blacksad: Under the Skin) konečně blíže představili svou hru Alfred Hitchcock – Vertigo inspirovanou stejnojmenným slavným thrillerem od mistra napětí, který je v Česku někdy uváděn také pod názvem Závrať.

K dispozici máme oficiální informace, krátký teaser, několik obrázků i povídání vývojářů. Podle autorů se ponoříme do psychologického thrilleru na pomezí reality a fantazie. Spisovatel Ed Miller vyvázl bez zranění z děsivé automobilové nehody. Ačkoli nikdo další nebyl v autě nalezen, trvá na tom, že cestoval se svou manželkou a dcerou. Začne trpět vážnými závratěmi, a proto podstoupí terapii, s jejíž pomocí začne odhalovat pravdu o osudném dnu.

Máme se připravit na znepokojivé vyšetřování ve vlastní mysli. A pravda může být někdy horší než šílenství, varují vývojáři.

Narrative designer Josué Monchan z Pendulo Studios říká, že film Alfreda Hitchcocka byl pro autory samozřejmě hlavním zdrojem inspirace, ať už jde o příběh, témata nebo vizuální techniky, které imitují postupy slavného režiséra. Neinspirovalo je ovšem jen Vertigo, ale i filmy jako Psycho, Rebecca nebo Rozdvojená duše. To se odrazí také na některých postavách.

Vývojáři nás lákají na skvělý příběh o obsesi, paměti, identitě, manipulaci a šílenství. Máme prožít digitální poctu thrillerům a sledovat svět skrze tři postavy, z nichž každá vypráví jiný příběh. Budeme zkoumat několik časových období, abychom ověřili události a odlišili ošidné vzpomínky. Máme se připravit na znepokojivé vyšetřování ve vlastní mysli. A pravda může být někdy horší než šílenství, varují vývojáři.

Pendulo Studios se nás ptají, zda můžeme věřit vlastní mysli. Lákají na nový druh psychologického thrilleru. Monchan říká, že půjde o zmatení mezi představivostí, sny, pamětí a realitou. Stejně jako Hitchcock se chtějí soustředit na psychologickou stránku akce a temné zobrazení reality. Autoři studovali i způsob, jakým režisér používal kameru, detaily i přibližování.

“Ve filmu ví vždycky divák víc než hlavní postava. Museli jsme to transformovat do hry a nechat hráče vědět víc než postava, kterou ovládá,” dodává Monchan. Hru vydává francouzská společnost Microids, která se specializuje na adventury. Alfred Hitchcock – Vertigo dorazí na trh koncem roku a k dispozici bude na PC, PS4, PS5, Xboxu One, Xboxu Series i Switchi. 

Španělský tým Pendulo Studios byl založen v roce 1993, také se specializuje na adventury a proslavil se hrou Runaway: A Road Adventure z roku 2001. Naposledy v roce 2019 autoři uvedli na trh adventuru Blacksad: Under the Skin podle stejnojmenného komiksu, ale z recenzí si odnášela nakonec přes velké ambice jen lehce nadprůměrné známky.

O Vertigu autoři poprvé mluvili v březnu 2018. Microids tehdy získali práva na tuto značku. Od té doby se o projektu několikrát firmy zmínily, ale teprve nyní se odhalil naplno. Vertigo je film z roku 1958. Získal několik ocenění.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru