I.G.I. Origins, Toadman Interactive, Autoři Rising Storm a IGI Origins končí

Autoři Rising Storm a IGI Origins končí

O osudu značek a her nebylo rozhodnuto. Za koncem studia stojí strategické rozhodnutí

Zdroj: Antimatter Games
26. 5. 2023
Název: I.G.I. Origins Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Pokud se řadíte k fanouškům akce Project IGI z roku 2000 a s nadějí jste očekávali příchod reimaginace v podobě IGI Origins od vývojářů ze studia Antimatter Games, nemáme pro vás dobré zprávy. Mateřská společnost Enad Global 7 se totiž po prozkoumání řady strategických možností rozhodla, že studio uzavře a nebude již s týmem dále počítat pro vývoj dílčích titulů. Podle oznámení, které se objevilo na oficiálních stránkách společnosti (přes PC Gamer), zazněla například možnost, udělat ze studia Antimatter Games subjekt určený pro externí spolupráci s jakýmkoliv jiným vývojářem. Probíral se také možný prodej studia nebo nabídnutí rozpracované hry IGI Origins jinému vydavateli. „Tyto snahy ale bohužel ve vymezeném čase nikam nevedly. Výsledkem je rozhodnutí vedení, zastavit další financování a zahájit proces uzavření studia,“ oznamuje pak Enad Global 7.

Bohužel, ve zprávě společnosti se už dále nemluví o osudu značek a vznikajících her, tedy zejména zmíněném IGI Origins, na kterém studio pracuje několik posledních let. Jak už je uvedeno výše, má jít o reimaginaci původního Projectu IGI od vývojářů z Inerloop Studios s tím, že na Steamu má titul v kolonce datum vydání uvedeno – zanedlouho vychází. Podle dalšího vyjádření EG7 se však zdá, že projekt pokračovat nebude a skončí spolu se studiem. Jak totiž zástupci uvedli, společnost už odepsala nehmotný majetek týkající se této hry a uklidňuje pro změnu své investory a akcionáře, že dopad na celkovou ekonomickou stránku věci bude v důsledku jen minimální.

Co se týče značky Rising Storm, vznikla sice ve studiu Tripwire, právě odsud se ale rekrutovala celá řada vývojářů z Antimatter. K sérii proto měli velmi blízko a byl jim svěřen vývoj Rising Storm 2: Vietnam a výsledek předčil mnohá očekávání. Další díl sice ve vývoji nebyl, ale výše zmiňovaný IGI Origins nebyl jediným titulem Antimatteru ve vývoji. Pracovalo se také na střílečce s pracovním označením 83, který nás měl vzít do středu nečekané bitevní vřavy mezi jednotkami NATO a vojsky Varšavské smlouvy. Pokud však má dojít na zavření studia a vývojáři už informovali o odpisu majetku, je možné, že ani tento titul nebude dokončen. Ještě se ale stále nabízí možnost, že ve světle veřejně komunikovaných informací se přeci jen objeví zájemce, ať už o studio nebo značky, a nenechá je zemřít, nic jistého ale v tuto chvíli na stole není.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru