Arcadegeddon, IllFonic, Autoři Predátora představili novou kooperativní akci

Autoři Predátora představili novou kooperativní akci

Ve hře Arcadegeddon budeme zachraňovat automatovou hernu před zlou megakorporací

Zdroj: IllFonic
9. 7. 2021
Název: Arcadegeddon Vývojář: Vydavatel: Platformy: ,

Vývojáři z amerického studia IllFonic mají na kontě nepříliš povedené asymetrické multiplayerové hry Friday the 13th: The Game a Predator: Hunting Grounds. Nyní se vracejí s nově představeným titulem Arcadegeddon, který rovnou vstoupil do early accessu. Hra byla oficiálně oznámena během přenosu State of Play od Sony, ale nemíří jen na PlayStation 5, ale také na PC, konkrétně Epic Game Store.

Autoři lákají na kooperaci pro čtyři hráče, různé biomy, minihry, nepřátele, bossy a především spoustu akce. To vše na pozadí příběhu o snaze zachránit automatovou hernu před zlou megakorporací. Majitel herny Gilly proto spojí nejoblíbenější akrádové tituly, aby z nich vytvořil jednu ultimátní superhru. Korporace Fun Fun Co. se ale do jejího světa nabourá a vypustí zde nebezpečný virus. Naším úkolem je hru zachránit a s ní i poslední hernu ve městě.

Od každého trochu

Arcadegeddon se má podle autorů neustále vyvíjet a do akce se můžete pustit sami i s přáteli. Potkáme devět různých gangů, přičemž každý má svůj unikátní styl i výzvy, které můžeme průběžně plnit. Vývojáři slibují mix PvP a PvE.

Jak už bylo řečeno, hra rovnou vstoupila do early accessu, a to i na PlayStationu, kde to není zdaleka běžné. Autoři přitom zdůrazňují, že jim hráči pomohou svou zpětnou vazbou celý projekt vylepšit. Naznačili současně už i další obsah, který nás čeká v budoucnu. V létě mají přibýt nová prostředí, zbraně i možnosti customizace. Na podzim pak offline režim pro sólo hru, další prostředí, PvP režim nebo noví bossové. Další porce obsahu hráče čeká během zimy a tak dál.

Arcadegeddon by měl být v early accessu přibližně sedm měsíců. Autoři upozorňují, že během této fáze mohou hráči přijít o dosažený progress. Zápasy mají v průměru trvat asi půl hodiny. Titul pohání Unreal Engine 4 a po vydání plné verze může dorazit také na další platformy.

Na PlayStation Storu se Arcadegeddon prodává za 529 korun. Na Epic Games Storu je k dispozici za 420 korun. Cena se po vydání plné verze ještě zvedne. Samotní IllFonic říkají, že jejich publikem jsou hráči od 13 do 35 let, kteří mají rádi battle royale a akční adventury. A pak hráči stříleček a kooperativních her obecně, kteří hledají tituly, do nichž se snadno naskočí. Upřímně řečeno, ona ta podobnost s jinými hrami není zase tak vzdálená…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru