Celeste, Matt Makes Games, Autoři oslavují 6 let Celeste novou hrou zdarma

Autoři oslavují 6 let Celeste novou hrou zdarma

Celeste 64 připomíná klasiky z Nintenda 64, ale zahrajete si ji na moderních strojích

Zdroj: Maddy Makes Games
30. 1. 2024
Název: Celeste Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 1. 2018

V lednu 2018 debutovala povedená hra Celeste od studia Maddy Makes Games. Na Metacriticu má dnes v závislost na platformě průměrné hodnocení od novinářů okolo 90 procent a od hráčů má skóre 8,6. Na Steamu tuto plošinovku chválí dokonce 97 procent všech zákazníků. Šesté výročí se autoři rozhodli oslavit stylově – vydáním vlastní neoretro hry Celeste 64: Fragments of the Mountain.

Jedná se o bezplatný titul, který najdete na portálu itch.io. Plošinovku stylizovanou do podoby hry z Nintenda 64 si můžete zahrát na Windows a Linuxu. Verze pro Mac se teprve chystá, ale dorazí. Celý projekt měl přitom vzniknout velmi rychle. Navzdory svému názvu neexistuje žádná verze pro Nintendo 64, hra je tak jen stylizovaná a tudíž by jí nemělo hrozit ani žádné riziko spojené třeba s nedávným Portalem 64.

Nejde přitom o první podobný projekt od Maddy Makes Games. Při příležitosti třetího výročí vznikla verze pro PICO-8. Tu si můžete zahrát rovnou ve vašem internetovém prohlížeči, ale existuje i verze ke stažení.

Pokud teď nemáte možnost si Celeste 64 rovnou sami vyzkoušet, podívejte se alespoň na kousek videa. Třeba vás zláká. Protože na takový nečekaný dárek vypadá novinka překvapivě propracovaně.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru