Alba: A Wildlife Adventure, Ustwo, Autoři Monument Valley nás lákají na ekologické dobrodružství

Autoři Monument Valley vydají ekologické dobrodružství

Alba: A Wildlife Adventure je jejich první hra pro konzole. Budeme v ní pomáhat přírodě

Zdroj: Ustwo
12. 11. 2020
Název: Alba: A Wildlife Adventure Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 11. 12. 2020

Autoři hitu Monument Valley ze studia Ustwo v červenci představili svou další hru Alba: A Wildlife Adventure. I když jsme se o ní v té době mnoho nedozvěděli a spoustu věcí si museli domýšlet, už tehdy bylo jasné, že půjde o ambicióznější a větší počin, než dosud tvořili. Hra koneckonců nemíří jen na mobilní platformy, ale i na PC a v budoucnu vyjde rovněž na konzolích. Nyní jsme se dočkali gameplay traileru a spolu s ním také dalších podrobností.

Pro svou věc musíte získat další dobrovolníky z řad zdejších obyvatel. Nejprve jim však pomůžete, abyste je přesvědčili, že se mají přidat k vám.

Hlavní hrdinka Alba navštíví své prarodiče na středomořském ostrově a těší se na pohodové léto. Při zkoumání divočiny však zjistí, že i tomuto poklidnému místu hrozí nějaké nebezpečí. Z upoutávky se zdá, že budeme zkoumat zdejší svět, pomáhat zvířátkům, fotit si je a vůbec se starat o okolní prostředí. A do velké míry tomu tak skutečně bude podle popisu na oficiálním webu.

Těšit se můžete na idylické pláže, starý hrad, ale nezapomínejte, že ostrov musíte zachránit, takže to nebude jen dovolená a relax. Pro svou věc musíte získat další dobrovolníky z řad zdejších obyvatel. Nejprve jim však pomůžete, abyste je přesvědčili, že se mají přidat k vám. Jedním z vašich úkolů bude také najít a identifikovat všechny živočišné druhy žijící na ostrově. Má jich tu být přes 60.

Vývojáři lákají na pečlivě zpracované prostředí, které má spoustu detailů. Podle autorů je hra inspirovaná jejich vlastními vzpomínkami na léto, když byli děti. Tohle je způsob, jak si tyto vzpomínky oživit. Během hry nemáme spěchat, ostrov si máme vychutnat a užít si vše vlastním poklidným tempem.

Nedílnou součástí celého zážitku je i pohodová hudba, kterou budeme poslouchat, zatímco máme činit dobré skutky. Jak už jsme psali posledně, Alba je podle autorů mladá aktivistka, která chce chránit přírodu, hra tak nepochybně bude mít nějaké ekologické poselství. Na titulu pracuje tým pětadvaceti lidí.

Alba: A Wildlife Adventure vychází už 11. prosince v předplatitelské službě Apple Arcade a na Steamu. V rámci služby Apple Arcade bude k dispozici na iPhonu, iPadu, Macu i Apple TV. Později by se titul měl objevit také na konzolích.

Alba: A Wildlife Adventure, Ustwo, Autoři Monument Valley nás lákají na ekologické dobrodružství

Kdo jsou Ustwo

Ustwo fungují od roku 2004, ale proslavili až se až o 10 let později díky logické hře Monument Valley, která získala mnohá ocenění. O tři roky později vyšlo pokračování jejich hitu a dobře přijatý byl i titul Assemble with Care, který už se kromě mobilů a tabletů probojoval také na Windows.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru