Alba: A Wildlife Adventure, Ustwo, Autoři Monument Valley dělají novou velkou hru

Autoři Monument Valley dělají novou velkou hru

Alba: A Wildlife Adventure pojednává o ekologii. Kromě mobilů a PC zamíří poprvé na konzole

Zdroj: Ustwo
21. 7. 2020
Název: Alba: A Wildlife Adventure Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 11. 12. 2020

Autoři Monument Valley z britského studia Ustwo představili svou další hru. Jmenuje se Alba: A Wildlife Adventure a tentokrát míří kromě mobilních platforem také na PC a konzole. K dispozici zatím máme jen krátký teaser a velmi stručný popis. Zjevně jde ale o krok směrem k větším titulům. Alba je mladá aktivistka, která chce zachránit krásný ostrov a jeho přírodu. Hra tak nepochybně bude mít nějaké ekologické poselství.

Samotní autoři říkají, že novinku inspirovala jejich láska k přírodě a vzpomínky na dětství.

Příběh odstartuje návštěva Alby u prarodičů, kteří žijí na středomořském ostrově. Hlavní hrdinka se těší na poklidné léto a zkoumání zdejší divočiny. Zdá se ale, že místní idylku naruší nějaké blíže neupřesněné nebezpečí. Samotní autoři říkají, že novinku inspirovala jejich láska k přírodě a vzpomínky na dětství.

V malých rukou hlavní hrdinky má ležet budoucnost a osud zmíněného ostrova. Alba je podle autorů malá holčička, ale s velkým srdcem. Naneštěstí kromě zápletky jsme se nic moc nedozvěděli. Nevíme tak, jak se bude hra ovládat ani co přesně bude naším úkolem. Na hře pracuje tým pětadvaceti lidí. Kromě zmíněných tradičních platforem hra zamíří třeba rovněž na Apple TV.

Ustwo fungují od roku 2004, ale proslavili až se až o 10 let později díky logické hře Monument Valley, která získala mnohá ocenění. O tři roky později vyšlo pokračování jejich hitu a dobře přijatý byl i titul Assemble with Care, který už se kromě mobilů a tabletů probojoval také na Windows.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru