Hot Wheels: Rift Rally, Autoři Mario Kart Live dělají nové Hot Wheels

Autoři Mario Kart Live dělají nové Hot Wheels

Po Home Circuit si mohou díky smíšené realitě hráči doma zajezdit i s legendárními autíčky

Zdroj: Velan Studios
Název: Hot Wheels: Rift Rally Vývojář: Žánr: Datum vydání: 14. 3. 2023

Vývojáři z amerického studia Velan Studios se znovu pustili do dalších poněkud netradičních závodů. Ne že by závodění s oblíbenými autíčky Hot Wheels bylo něčím novým, ale tentokrát si je hráči budou moci užít ve smíšené realitě, a to již velmi brzy. Hot Wheels: Rift Rally vyjde už v březnu a slibuje zábavné a věrné oživení Hot Wheels nejen digitálně ve hře, ale přímo v domácnostech a se skutečným autíčkem.

Velan Studios mají už s podobným konceptem zkušenosti, neboť stojí za hrou Mario Kart Live: Home Circuit z roku 2020, která pro změnu mezi nábytkem přivedla k životu arkádové závody od Nintenda. Od experimentování s rozšířenou a smíšenou realitou se nicméně přesunuli k barevné vybíjené Knockout City, o níž jsme se před pár dny dozvěděli, že bude v červnu ukončena kvůli neudržitelnému provozu. Hot Wheels: Rift Rally každopádně působí jako další titul, kde dokázali vývojáři propustit uzdu svým nápadům a pokusům. Součástí Hot Wheels: Rift Rally není jen hra, ale i skutečné fyzické autíčko Chameleon RC na dálkové ovládání, které na sebe ve smíšené podobě vezme podobu více než 140 různých autíček, mezi nimiž nebudou chybět ani Twin Mill, Bone Shaker, Gotta Go nebo Mach Speeder, ale doplní je i novinky vytvořené přímo pro Rift Rally.

Aby se však mohlo okolí proměnit na závodní trať a zcela nový svět, jsou zapotřebí i čtyři speciální brány, jimiž si v tom skutečném vytyčíte svou vlastní trať dle libosti podobně jako tomu bylo u Mario Kart Live: Home Circuit. Hru v pohybu už ukazují první videa, z nichž si lze udělat jasnou představu o tom, že tomu ani tentokrát nebude jinak. Hrát bude možné i bez bran, a to ve „stunt“ režimu. V něm půjde zkrátka o zručnost a dovednost s ovládáním za účelem driftování a nejrůznějších působivých sekvencí ve snaze dosáhnout co nejvyššího skóre a odměn. V kampani se nicméně bez bran neobejdete, jelikož tvorba vlastních map a závodění „ve vlastním“ díky kameře umístěné na skutečném autíčku je hlavním smyslem hry. Nepůjde ale jen o závodění, neboť se nabízí i celá řada dalších výzev.

Zdroj: Velan Studios / koláž, Vortex

Hot Wheels: Rift Rally vyjde 14. března na PlayStation 4, PlayStation 5 a iOS za 130 dolarů, za něž hráči obdrží hru, autíčko a čtyři brány pro stavbu vlastních tratí, případně za 150 dolarů ve sběratelské edici s černým autíčkem a bonusovým McLaren Senna ve hře.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru