Happy Game, Amanita Design, Autoři Machinaria a Chuchla představili novou hru

Autoři Machinaria a Chuchla představili novou hru

Česká Amanita oznámila hororovou Happy Game pro PC, Mac a Switch. Dělá ji Jaromír Plachý

Zdroj: Amanita Design
16. 12. 2020
Název: Happy Game Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 28. 10. 2021

České studio Amanita Design představilo novou hru nazvanou Happy Game. Svého oznámení se dočkala v prezentaci Indie World od Nintenda, která se zaměřuje na nezávislé tituly. Nejde samozřejmě o náhodu, hra míří na Switch, PC a Mac. Vyjít by novinka měla už na jaře příštího roku a její autoři upozorňují, že je trochu jiná, než na co jsou fanoušci Amanity zvyklí.

Hlavním autorem Happy Game je výtvarník, animátor a herní designér Jaromír Plachý, který má na kontě hry Botanicula a Chuchel.

Happy Game je psychedelická hororová hra, která se záměrně odlišuje od dosavadní produkce studia. Hlavním hrdinou je malý chlapec, který ve strašlivé noční můře prochází třemi unikátními světy. “Hráči v nich budou řešit různé hádanky a úkoly, setkají se s krvelačnými veselými smajlíky, roztomilými králíčky, občas u toho zemřou, a to vše za doprovodu líbezné hudby od kapely DVA,” uvedl zástupce studia Lukáš Kunce.

Hlavním autorem Happy Game je výtvarník, animátor a herní designér Jaromír Plachý, který má na kontě hry Botanicula a Chuchel. Naším úkolem bude rozveselit malého chlapce. Vývojáři slibují různorodé hádanky a kulisy, které sice nezapřou Amanitu, ale nejsou zdaleka tak přívětivé, jak bylo zvykem.

V rámci Indie World jsme měli možnost spatřit i první přibližně půlminutový trailer. Jaromír Plachý hru osobně představil a díky značné pozornosti, které se přenos už tradičně těší, Happy Game rázem oslovilo spousta hráčů po celém světě. Titul už má připravený profil na Steamu i na stránkách Nintenda. První zmínky o Happy Game lze vypátrat až do roku 2018.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru