Observer: System Redux, Bloober Team, Autoři Layers of Fear lákají na nový Observer

Autoři Layers of Fear lákají na nový Observer

Polský Bloober Team slibuje Observer System Redux pro nové konzole. Ale co to bude?

Zdroj: Bloober Team
8. 4. 2020
Název: Observer: System Redux Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

V lednu jsme psali, že další hrou od polského studia Bloober Team může být Observer 2. Autoři tehdy zveřejnili kryptické video, které napovídalo, že se vrátíme do Polska roku 2084. Teď autoři hororů Layers of Fear nebo Blair Witch zveřejnili další video, kterým lákají na jakýsi Observer System Redux určený pro konzole nové generace s tím, že plnohodnotné odhalení je na cestě.

Představitel hlavní role, nizozemský herec Rutger Hauer známý například z filmu Blade Runner, zemřel loni v červenci.

Soudě ale podle názvu to nevypadá na pokračování v pravém slova smyslu, ale spíš nějakou vylepšenou verzi původního kyberpunkového thrilleru. Na druhé straně by bylo trochu zvláštní vylepšovat relativně novou hru, pokud by se neměla dočkat nějakého nového obsahu. V této souvislosti je ale třeba připomenout, že jakkoli původní příběh by si další kapitolu zasloužil, nemohlo by jít o klasické pokračování, protože představitel hlavní role, nizozemský herec Rutger Hauer známý například z filmu Blade Runner, zemřel loni v červenci.

Hlavním hrdinou byl skvěle napsaný i zahraný neortodoxní futuristický detektiv Daniel Lazarski, který při pátrání a vyšetřování využíval hackování mysli jako prostředek výslechu. Zdeněk v lednu psal, že v prvním teaseru se na pozadí všech grafických glitchů, fragmentů a překrývajících se obrázků skrývá soustava binárního kódu. Ta obsahovala vzkaz: “Daniel, are you there?” Daniel je jméno hlavního hrdiny, jak už bylo řečeno, který v původní hře mimo jiné pátral po svém synovi Adamovi.

Nezapomněli jste na spin-off 2084?

Mnohem zajímavější než klasický remaster nebo remake by každopádně by bylo nějaké obsahové rozšíření, který by nafouklo původní hru. Ať už bychom pokračovali ve vyprávění, anebo by se hra spojila třeba s projektem 2084, což byl spin-off Observera – kyberpunková first person akce vydaná v early access verzi v prosinci 2018 od týmu Feardemic, který tvoří někteří spoluautoři Observera. Tehdy jsme jí věnovali rozsáhlé preview. Je snad možné, že se oba projekty nějak propojí?

Původní Observer vyšel v roce 2017 nejprve na PC, PS4 a Xbox One. Později téhož roku se dostal také na Linux a Mac a loni v únoru pak dorazil rovněž na Switch. Hru pohání technologie Unreal Engine 4.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru