Journey to the Savage Planet, 505 Games, Autoři Journey to the Savage se vrací a dělají pokračování

Autoři Journey to the Savage se vrací a dělají pokračování

Google sice tým Typhoon Studios uzavřel, ale obrodil se jako Raccoon Logic a získal svou IP

Zdroj: Typhoon Studios
12. 8. 2021
Název: Journey to the Savage Planet Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 28. 1. 2020

Tým Typhoon Studios se vrací. Svým způsobem. Autoři povedené hry Journey to the Savage Planet z ledna 2020 se ještě před jejím dokončením a vydáním stali součástí Stadie. Google tým koupil v prosinci 2019 a zapojil jej do divize Stadia Games and Entertainment s tím, že v budoucnu má vyvíjet hry exkluzivně pro tuto cloudovou streamovací platformu. Jenže letos v únoru studio společně s dalšími týmy pod křídly Stadie znenadání skončilo.

Zdroj: Raccoon Logic

Creative director Assassin’s Creed III nebo Far Cry 4 Alex Hutchinson a jeho kolegové ale nemuseli dlouho truchlit. Teď založili s pomocí Tencentu nové studio Raccoon Logic. Ba co víc. S Googlem si vyjednali, že budou mít dál práva na Journey to the Savage Planet i práci, kterou už odvedli na jeho plánovaném pokračování přes uzavřením Typhoon Studios, jak se o tom proslýchá.

Samotní autoři se ostatně na oficiálním webu k tomuto odkazu hrdě hlásí. Komediální sci-fi Journey to the Savage Planet jasně uvádí mezi svými projekty a říkají, že většina členů týmu dříve pracovala v Typhoon Studios. Firma sídlí v kanadském Montréalu, stejně jako předtím Typhoon Studios. I přes investici Tencentu má nové studio zůstat převážně nezávislé. A je zjevné, že další prodej, jako byl ten Googlu, už autory určitě neláká.

Zdroj: Raccoon Logic

Podle zdrojů VGC tým před svým zavřením skutečně pracoval na pokračování Journey to the Savage Planet. Autoři jsou podle svých slov nadšení, že jsou zpět a mohou pokračovat v práci. Díky investici od Tencentu mohou podle Hutchinsona udělat spoustu práce předtím, než osloví vydavatele, stojí v oficiální tiskové zprávě. Zmínil přitom, že se dál budou držet humoru, který tak osvěžil jejich debut.

V rozhovoru pro GamesIndustry.biz padne, že asi 75 % týmu Raccoon Logic tvoří lidé, kteří dělali v Typhoon Studios. Byla to prý výjimečná šance udržet tým vzhledem k situaci pohromadě, když skončil tak náhle a najednou, uvedl šéf, výkonný producent a spoluzakladatel Reid Schneider. Navíc, jak už bylo řečeno, nezačínají úplně od nuly. I když Schneider připouští, že to nějakou dobu trvalo vše vyjednat, protože nejde o obvyklý proces. Vlastně je to opravdu nevídané, aby se po takovém kotrmelci tým opět shledal se svou původní značkou. Ale je to skvělá zpráva.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru