Autoři Enemy Territory oznamují nové vlastní sci-fi

Autoři Enemy Territory oznamují nové vlastní sci-fi

Splash Damage chtějí po spolupráci na cizích projektech opět přijít s něčím vlastním

Zdroj: Splash Damage
15. 10. 2021

Britské studio Splash Damage, které se specializuje na multiplayerové akce, má na kontě hry jako Wolfenstein: Enemy Territory, Enemy Territory: Quake Wars, Brink nebo Dirty Bomb. V posledních letech ale spíš pomáhali svým kolegům s jinými hrami, čímž se tak trochu vrátili na začátek své historie. V roce 2001 totiž bývalí autoři modů začali asistovat s multiplayerem Return to Castle Wolfenstein, později přesedlali na Doom 3 nebo Batman: Arkham Origins. V posledních letech pomáhali s Gears of War: Ultimate Edition, Gears of War 4, Gears 5 nebo Halo: The Master Chief Collection. Mimo své obvyklé vody se odvážně vydali v tahové taktické hře Gears Tactics a nyní se opět po dlouhé době vrací s něčím vlastním.

Tým při příležitosti 20. výročí oznámil, že Splash Damage pracují na nové hře zasazené do nějakého vlastního sci-fi vesmíru. “Moc rádi jsme se podíleli na zavedených značkách jako Wolfenstein, Gears of War a Halo během naší dvacetileté historie, ale toužíme vytvořit další vlastní svět jako v případě Brink, Outcasters a Dirty Bomb,” vzkázali vývojáři fanouškům. A proč vlastně oznamují novinku takto vágně a bez dalších podrobností? Tento vzkaz totiž není určen ani tak hráčům, jako spíš dalším vývojářům. Splash Damage vyzvali potenciální zájemce, aby se k nim připojili s tím, že budou mít přímý vliv na jejich projekt a pomohou formovat budoucnost studia.

Splash Damage hledají desítky nových zaměstnanců. Už v tuto chvíli má přitom tým přes 300 lidí.

Firma hledá lidi na všechny možné technické i umělecké pozice a zjevně tak půjde o něco velkého, protože ten nekonečný seznam otevřených míst připomíná spíš nábor do úplně nového studia. Už v tuto chvíli má přitom tým přes 300 lidí. Jak si může takový růst firma dovolit? Vzhledem k tomu, na jakých velkých hrách se podíleli, neměla společnost určitě hluboko do kapsy. Ještě důležitější ale je, že v roce 2016 koupil Splash Damage čínský gigant Leyou a ten zase loni skončil pod křídly Tencentu i s kolegy ze studií Digital Extremes, Certain Affinity nebo Athlon Games.

Vedení si už tehdy akvizici pochvalo s tím, že mají veškerou potřebnou podporu a svobodu. Šéf studia Richard Jolly prohlásil, že tím začíná nová smělá kapitola jejich týmu, která přinese řadu ambiciózních her. Nově oznámený projekt je nepochybně jedním z prvních náznaků toho, na co se můžeme v budoucnu těšit. I když budeme zřejmě ještě dlouho čekat na výsledek.

Zdroj: Splash Damage

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru