Disintegration, Private Division, Autoři Disintegration končí 9 měsíců po vydání hry

Autoři Disintegration končí 9 měsíců po vydání hry

Tým V1 Interactive na svůj debut už nenaváže. Spoluautor Halo oznámil konec svého studia

Zdroj: V1 Interactive
9. 3. 2021
Název: Disintegration Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 16. 6. 2020

Studio V1 Interactive vzniklo v roce 2016 a založil jej spoluautor série Halo Marcus Lehto. Asi třicetičlenný tým vytvořil sci-fi akci Disintegration s prvky strategie, ale na tento svůj debut z loňského června už nenaváže. Studio končí. Od vydání hry přitom neuplynul ještě ani rok.

V1 Interactive poděkovali všem současným i bývalým zaměstnancům za uplynulých pět let. Samotný Marcus Lehto prohlásil, že dobré pracovní podmínky pro něj byly prioritou. Proto také bylo vedení od počátku transparentní a zaměstnanci ví o situaci už několik měsíců. Smyslem samozřejmě bylo, aby měli dost času najít si novou práci, a nedozvěděli se vše na poslední chvíli.

Disintegration sbíralo v recenzích navzdory poměrně vysokým očekáváním průměrné známky jen okolo 60 procent. Ještě větší problém ale údajně titul měl ve smyslu prodejů a aktivních hráčů. Nezájem publika vedl už na podzim k rozhodnutí vypnout servery pro multiplayer – ani ne půl roku po vydání hry.

Tým ještě před vydáním Disintegration připustil v rozhovoru pro VGC, že situace okolo pandemie jim přidělaly vrásky. Z konce studia určitě ale nejde vinit jen koronavirus. Chvályhodné ovšem je, že ve světě, kde se často zaměstnanci dozví o konci firmy ve stejnou chvíli jako veřejnost, dalo vedení V1 Interactive tuto informaci zjevně svým lidem v dostatečném předstihu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru