Twisted Metal, Autoři Destruction AllStars prý dělají Twisted Metal

Autoři Destruction AllStars prý dělají Twisted Metal

O zapojení Lucid Games mluví několik zdrojů. Free to play hra má doprovodit chystaný seriál

Zdroj: Sony
30. 9. 2021
Název: Twisted Metal

Vývojáři ze studia Lucid Games, kteří začátkem roku vydali hru Destruction AllStars, mají podle magazínu Video Games Chronicle pracovat na dalším dílu série Twisted Metal. Dle zdrojů zmiňovaného magazínu je hra v úvodní fázi vývoje a měla by v roce 2023 doprovodit již oznámenou seriálovou adaptaci. Pravděpodobně pod vlivem rychlého ochladnutí zájmu o Destruction AllStars se pak měli vývojáři spolu se Sony rozhodnout, že nový Twisted Metal bude free to play záležitostí, neměl by však ztratit nic ze svých charakteristických rysů, takže nás zřejmě čeká zběsilá automobilová akce, v níž budou moci lidé z Lucid Games uplatnit prvky ze své předchozí hry.

O zapojení Lucid Games do vývoje značky, která se naposledy přihlásila v roce 2013 na PlayStationu 3, mluví také Jeff Grubb a potvrzuje, že má shodné informace. Jdou však přímo proti tomu, co si ještě před měsícem myslel původní autor série David Jaffe. Ve svém tehdejším streamu nadhodil myšlenku, že od Sony neočekává v dohledné době další automobilovou akci právě proto, jak neslavně dopadlo Destruction AllStars a už vůbec nepředpokládal, že by měli být vývojem pověřeni lidé z Lucid Games. Realita ale může být jiná, a dokud se Sony sama nevyjádří, můžeme jen spekulovat.

Co se týče zmiňovaného seriálu, přislíben byl už v roce 2019, ale oficiálně potvrzen až letos. Má jít o hraný seriál, který se nebude brát příliš vážně, což podtrhuje i zapojení scenáristů Deadpoola či Zombielandu Rhetta Reese a Paula Wernicka. Hlavním hrdinou příběhu bude outsider, který dostane nabídku na lepší život, pokud dokáže doručit tajemný balíček přes postapokalyptickou pustinu. S pomocí parťáka musí překonat všechna nebezpečí včetně nepřátel, mezi nimiž nebude chybět ani proslulý šílený klaun Needles Kane, který řídí zmrzlinářské auto Sweet Tooth.

Otázkou samozřejmě zůstává, jak bude příběh v souladu s free to play hrou a nakolik se herní Twisted Metal skutečně se seriálem prováže. S největší pravděpodobností totiž půjde o ryzí multiplayerovou live service akci, což by ostatně zapadalo i do dříve komentovaných plánů Sony, vydat se aktivněji tímto směrem.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru