Shadow Gambit: The Cursed Crew, Mimimi Games, Autoři Desperados III dělají další real-time taktickou hru

Autoři Desperados III dělají další real-time taktickou hru

Tým Mimimi oznámil nový projekt. Příští titul si vydají sami a financuje ho i německá vláda

Zdroj: Mimimi Games
2. 12. 2020
Název: Shadow Gambit: The Cursed Crew Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 17. 8. 2023

Německé studio Mimimi Games oznámilo, že pracuje na nové hře. Autoři povedených her Shadow Tactics: Blades of the Shogun a Desperados III se pouštějí do další real-time taktické hry, protože tento žánr jim očividně sedí. Zatímco ale Shadow Tactics vydávala společnost Daedalic Entertainment a Desperados III THQ Nordic, příští projekt si Mimimi pošlou na trh sami.

Vývojářům dokonce hrozil bankrot, ale nakonec se investice vyplatila.

Třetí real-time taktický projekt dostal provizorní titul Codename Süßkartoffel neboli Sladká brambora. Díky tomu, že si hru vydají sami, mají mít vývojáři naprostou kontrolu nad kreativním procesem i byznysovou stránkou. Finance ostatně hrají v projektu nadále velmi důležitou roli. Titul totiž spolufinancuje německá vláda prostřednictvím oficiálního grantu, což jen potvrzuje, jak studio Mimimi v posledních letech vyrostlo a jaké pověsti se doma těší.

Autoři připomněli, že Mimimi Games dělají hry už 12 let, ale sebekriticky přiznávají, že až do vydání Shadow Tactics: Blades of the Shogun z roku 2016 o nich většina hráčů neslyšela. Vývojářům dokonce hrozil bankrot, ale nakonec se investice vyplatila. A na úspěch navázal letos v létě prequel populární série Desperados.

Kódové označení Süßkartoffel nemáme prý brát příliš vážně ani jako vodítko. Hra Desperados III používala pracovní název Kartoffel a o brambory v ní také moc nešlo. V interní komunikaci tehdy označovali společnost THQ Nordic coby vydavatele jako “farmáře”. To jen tak pro zajímavost. Němci prý prostě milují dobré brambory a mají podle Mimimi vynikající smysl pro humor. A i když ještě neví, kdy začnou pracovat na další hře, bude mít kódové označení jako jiná zelenina…

Pokud jde o odstřihnutí od vydavatelů, Mimimi “nekydají” na své bývalé partnery žádnou špínu. Právě naopak. Vývojáři poděkovali společnostem Daedalic Entertainment i THQ Nordic za důvěru. Podstoupili podle nich velké riziko, když jim pomohli oživit žánr real-time taktických her. Autoři ale pocítili velkou chuť učinit tentokrát všechna rozhodnutí sami i s vědomím, že se mohou dopustit nějakých chyb.

Proto se nyní vydali na sólovou cestu. Nebylo to přitom snadné rozhodnutí a celý tým ho učinil společně. Otevře to prý nové příležitosti. Budou mít pod kontrolou veškeré zdroje, budou moci sami řídit marketing, o čem se mluví stran hry a kdy. Vše je na nich a nemohou se na nikoho podle svých slov vymlouvat. Výsledkem bude 100% hra od Mimimi. Samozřejmě to přinese také nové výzvy a nové úkoly, které dřív studio nemuselo řešit. Má to být ale vzrušující dobrodružství.

Studio o 30 lidech sídlící v Mnichově by si to nemohlo dovolit bez finanční pomoci. Vedle německé vlády se na hře podílí i nezávislý investor, kterého Mimimi představí později. Představuje to pochopitelně pro tým velkou příležitost. Práce na projektu ale budou trvat ještě několik let, upozornilo studio. Tým se však plánuje v příštím roce rozrůst na skoro 40 lidí a v tuto chvíli už hledá nové zaměstnance na všechny možné pozice.

Shadow Gambit: The Cursed Crew, Mimimi Games, Autoři Desperados III dělají další real-time taktickou hru

Mimimi Games v kostce

Studio Mimimi Games (dříve Mimimi Productions) sídlí v německém Mnichově a kromě Shadow Tactics: Blades of the Shogun a Desperados III má na kontě třeba i hry daWindci pro iOS nebo The Last Tinker: City of Colors. Tým před let založili studenti herního designu Dominik Abé a Johannes Roth.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru