Autoři Crusader Kings či Hearts of Iron mění ředitele

Autoři Crusader Kings či Hearts of Iron mění ředitele

CEO Ebba Ljungerud rezignovala kvůli nesouhlasu se strategií firmy. Nahradí ji předchozí šéf

Zdroj: Paradox Interactive
3. 9. 2021

Společnost Paradox Interactive v krátkém prohlášení informuje, že dosavadní CEO Ebba Ljungerud rezignovala na svou funkci a bude nahrazena předchozím ředitelem Fredrikem Wester, který své místo opustil před třemi lety. Důvodem této změny má být nesouhlas odcházející ředitelky s novou strategií celé společnosti, bližší informace ale tisková zpráva ani samotná Ebba Ljungerud neposkytuje. Nástup Fredrika Westera je okamžitý a podle mluvčího Paradoxu trvalý, na aktuálních plánech a jednotlivých hrách by se však změna ředitele neměla nijak podepsat.

Zdroj: Ebba Ljungerud, Paradox Interactive

„Vzhledem k rozdílným názorům na budoucí strategii společnosti se generální ředitelka Paradox Interactive rozhodla s okamžitou platností tuto pozici opustit. Představenstvo společnosti jmenovalo novým generálním ředitelem Fredrika Westera. Ebba Ljungerud zůstane po určitou dobu zaměstnankyní firmy, aby zajistila řádné předání funkce,“ zní poměrně strohý vzkaz vývojářů. Přichází nicméně komentář předsedy představenstva Håkana Sjunnessona, který děkuje odcházející ředitelce za veškerou odvedenou práci a vyjmenovává, co všechno se během jejího působení podařilo. „Organizace i hráčská základna se rozrostla, stejně jako naše herní projekty, což dává společnosti silný základ pro budoucí růst,“ říká Sjunnesson. Vyjadřuje pak lítost nad rozhodnutím Ebby Ljungerud a přeje jí za celý Paradox vše nejlepší v dalším úsilí.

Sama manažerka odchod komentovala pouze na Twitteru, ani tam ale nezmínila bližší detaily  a vyjadřuje pouze touhu pustit se do práce na jiných hrách v jiných společnostech. Jediná informace nad rámec diplomatických vyjádření obou stran tak přichází v odpovědi na jeden z komentářů, kde se fanoušek ptal Ebby Ljungerud, co to znamená pro oblíbené strategie. „Vím, že nám nemůžete říct žádné detaily ohledně okolností, za kterých odcházíte, takže se jen zeptám – máme se obávat o budoucnost našeho nejmilovanějšího herního vydavatele,“ ptal se fanoušek Sascha. Ljungerud však jeho obavy zcela odmítla a tvrdí, že společnost je ve velmi bezpečných a dobrých rukách.

Jen pro připomenutí se bavíme o autorech her jako Europa Universalis, Crusader Kings, Hearts of Iron či Stellaris, kterým se ve specifickém žánru grand strategií nebývale daří. Právě Crusader Kings III se nedávno dočkal oznámení speciální konzolové verze, kterou někteří označují za onu změnu směru a možný úkrok stranou, kvůli kterému Ljungerud odchází. Faktem ovšem zůstává, že Paradox se konzolových her nijak neštítí a například Stellaris sbíralo na konzolích nadprůměrné známky, stejně jako Cities: Skylines či Pillars of Eternity, které Paradox vydával. Není tudíž snadné odhadnout, v čem přesně se vedení s ředitelkou neshodlo a je pravděpodobné, že pokud se máme tuto informaci dozvědět, nebude to dříve než za několik let, až dojde ze strany Ljungerud na nějaké bilancování a vzpomínání.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru