Autoři Concrete Genie dělají novou hru pro PlayStation 5

Autoři Concrete Genie dělají novou hru pro PlayStation 5

Pohání ji Unreal Engine 5 a vzniká ve spolupráci se studiem Sony Pictures Animation

Zdroj: Sony
3. 6. 2021

Neuplynulo ani 24 hodin od chvíle, kdy nás Hermen Hulst na PlayStation Blogu zaplavil novinkami od Sony. Mluvil tu mimo jiné o studiích, ať už těch vlastních nebo partnerských, a hrách, které pro Sony tvoří. Další takový titul je na obzoru, i když jsme se o jeho existenci dozvěděli nepřímo. Vývojáři z amerického studia PixelOpus dělají na nové hře pro PlayStation 5.

Půjde o adaptaci nějakého animovaného filmu?

PixelOpus jsou autoři Entwined z roku 2014 pro PS3, PS4 i Vitu a neprávem opomíjené akční adventury Concrete Genie, která u nás dokonce vyšla s českým dabingem a před časem byla k dispozici v programu PlayStation Plus. Nyní tento kalifornský tým pracuje na novém titulu a hledá pro něj posily. Z inzerátu vyplývá, že novinku pohání technologie Unreal Engine 5 od Epicu a vzniká ve spolupráci se Sony Pictures Animation. Mohlo by se snad jednat o adaptaci nějakého animovaného filmu? Na odpověď si musíme počkat. Víme jen, že půjde o vzrušující projekt, říkají autoři.

Tato hra je pravděpodobně jednou z pětadvaceti novinek od Sony, které míří na PlayStation a zmiňoval je včera Hermen Hulst. Zda půjde o novou značku, anebo nějaké pokračování, není v tuto chvíli zřejmé.

Studio PixelOpus sílí v San Mateu a vzniklo v roce 2014 přerodem z Foster City Studio. Jedná se o součást Sony Interactive Entertainment, která se ale snaží v malém týmu tvořit alternativní projekty inspirované třeba úspěchem Journey.

V naší recenzi jsme o Concrete Genie uvedli, že je to něžná originální hra pro celou rodinu, která se vymyká zavedeným škatulkám a v zásadě se jí daří dokázat, že plošinovka nebo akční adventura může fungovat i bez soubojů. Škoda jen, že na tento záměr autoři v poslední chvíli rezignovali. I tak ale stvořili hru, která osloví každého, kdo rád vybředne z produkce klasických blockbusterů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru