Autoři Baldur’s Gate 3 otevírají nové studio

Autoři Baldur’s Gate 3 otevírají nové studio

Další pobočka Larian Studios bude v polské metropoli. Je to region plný RPG

Zdroj: Larian Studios
20. 5. 2024

Tým Larian Studios oznámil, že se rozrůstá. Otevírá nové kanceláře ve Varšavě. Jde už o sedmý tým této společnosti. Autoři Baldur’s Gate 3 se odvolávají mimo jiné na to, že pracují na dvou nových hrách, k čemuž zřejmě potřebují další pomocníky. Belgický tým sídlí v Gentu a kromě toho má pobočky v Québecu, Dublinu, Guildfordu, Barceloně a v Kuala Lumpuru.

Larian si pochvaluje Polsko coby vyspělý herní trh, kde není nouze o talentované odborníky. Tisková zpráva výslovně zmiňuje, že Polsko vešlo ve známost pro svá RPG, což je samozřejmě i žánr Larianu. Šéf firmy Swen Vincke si je podle svých slov jistý, že tu najdou dostatek vývojářů, kteří přemýšlejí jako oni. Přejí si navíc pracovat na RPG, takže vše do sebe krásně zapadlo.

Vinckeho měla přesvědčit mimo jiné návštěva loňské odborné akce Game Industry Conference v Poznani. Nový polský tým má pomáhat s chystanými velmi ambiciózními RPG. Stále přitom hledá další zaměstnance – designéry, programátory, scenáristu nebo producenta. Podle posledních čísel z roku 2024 Larian zaměstnává už skoro 500 lidí. Tenhle nezávislý tým založený už v roce 1996 není žádný drobeček.

Zdroj: Larian Studios

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru