TimeSplitters, Deep Silver, Autora TimeSplitters překvapilo a zklamalo zavření studia

Autora TimeSplitters překvapilo a zklamalo zavření studia

Druhý konec Free Radical Design podle něj znamená, že už se znovu k sérii nejspíš nevrátí

Zdroj: Free Radical Design
26. 3. 2024
Název: TimeSplitters Vývojář: Vydavatel: Žánr:

V minulých měsících jsme se celkem podrobně věnovali opakovanému konci britského studia Free Radical Design, které padlo za oběť úsporným opatřením Embraceru, aniž by stihlo dokončit svůj comeback akce TimeSplitters. Zakladatel studia Steve Ellis teď v rozhovoru pro magazín GamesIndustry.biz označil uzavření studia za velké zklamání a říká, že se sérií TimeSplitters pravděpodobně definitivně skončil (via VGC).

„Nevím, co by se muselo stát, abych to všechno chtěl absolvovat znovu.“

Tým Free Radical Design skončil loni v prosinci po pouhých dvou letech od svého znovuotevření. Spoluautor TimeSplitters Steve Ellis to bere podle očekávání těžce. “Pravděpodobně se jedná o můj konec s TimeSplitters,“ říká. “Nevím, jestli s nimi Plaion nebo Embracer něco budou dělat. Nevím, co by se muselo stát, abych to všechno chtěl absolvovat znovu. Bylo to velké zklamání,” přiznává Ellis.

Vyjádřil se rovněž na konto nedávného úniku gameplay videa. Začátkem března se na internetu objevilo 5 minut ze zrušených TimeSplitters, které na sítí LinkedIn sdílel šéf výtvarníků Rob Steptoe. Šlo o starší verzi, na které už tým v době svého zavření nepracovalo, ale Ellise to zřejmě přesto nepotěšilo.

Nedávalo by smysl dělat klon Fortnitu

“Osobně bych nikdy nezveřejnil záběry z nedokončené hry, protože si lidé na základě toho udělají špatný závěr o tom, co to je,” uvedl Ellis s tím, že by samozřejmě nedávalo smysl jen klonovat Fortnite, jak hráči záběry hodnotili. Podle Ellise to ale tým nedělal. Vývojáři podle něj prošli řadu různých nápadů a vyzkoušeli tři odlišné koncepty. “A ten, který uniklé video ukazovalo, nebyl ten, na kterém jsme při zrušení pracovali,” upřesnil Ellis.

Vybrali si nakonec jiný koncept a všichni v týmu jím měli být nadšení. Už dříve se spekulovalo, že se od battle royale third person akce měli Free Radicaů zase vrátit ke klasické hratelnosti prvních dílů. Ellis také připustil, že ho uzavření studia překvapilo a že si mysleli, že jich se problémy Embraceru nakonec nedotknou tak vážně. Podle Ellise se Free Radical zdálo, že zveřejněná kritéria z nich nedělají potenciální terč rušení.

TimeSplitters, Deep Silver, Autora TimeSplitters překvapilo a zklamalo zavření studia

Dvakrát založeno, dvakrát zrušeno

Studio Free Radical Design sídlilo v britském Nottinghamu a proslavilo se sérií TimeSplitters, jejíž první díl vyšel v roce 2000. Tým byl založen v roce 1999 a v roce 2009 jej koupil Crytek. Následně začal fungovat pod názvem Crytek UK. V roce 2014 studio zavřelo a většina týmu se přesunula do nové firmy Dambuster Studios. V květnu 2021 ale původní zakladatelé oznámili comeback pod křídly Embraceru. Naneštěstí, tahle pohádka netrvala dlouho.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru