Autor Terrarie nečekaně zrušil vydání hry na Stadii

Autor Terrarie nečekaně zrušil vydání hry na Stadii

Důvodem je ban oficiálního kanálu Terrarie na YouTube a ztráta přístupu k ostatním službám

Zdroj: Re-Logic
8. 2. 2021

Ačkoliv vývojáři ze studia Re-Logic nikdy oficiálně neoznámili, že vydají hru Terraria na streamovací platformě Google Stadia, stačili ji už v předstihu zrušit. Informace přichází po úniku ratingu zmiňované hry pro Stadii a jejím zdrojem je zakladatel studia a jeden z autorů hry Andrew Spinks. Před několika hodinami na svém Twitteru upozornil, že mu Google bez vysvětlení a vědomého porušení pravidel zakázal přístup k účtu a všem navázaným aplikacím, včetně oficiálního kanálu Terrarie na YouTube. To Spinkse rozlítilo natolik, že odmítl jakoukoliv spolupráci, za kterou podle svých slov spálil všechny mosty. Tři týdny prý čekal, než se mu Google ozve s vysvětlením, případně postupem, jak účet obnovit, až mu došla trpělivost.

„Můj účet je zablokován více než 3 týdny. Stále nevím proč, a poté, co jsem vyčerpal všechny možnosti, jak situaci napravit, jse mi nabídli jen obecný postup,“ shrnuje Spinks na sociálních sítích. Vrací se k začátku celého incidentu z konce ledna, kdy došlo nejprve na zablokování youtubového kanálu, s čímž se na podporu videoportálu obrátil oficiální účet Terrarie. Vývojáři tehdy vysvětlovali, že na kanál RelogicGames nenahráli nové video už dlouhé měsíce, přesto obdrželi e-mail o porušení pravidel a výsledkem bylo znemožnění přidávat nový obsah a jakýmkoliv jiným způsobem s kanálem nakládat. Momentálně je tedy zmiňovaný účet na YouTube přístupný, včetně všech nahraných videí, ikonka kanálu ale naznačuje problém a vývojáři později opakovaně potvrdili, že žádná z obvyklých funkcí není k dispozici.

Jak dále uvádí Andrew Spinks, spolu se zrušením přístupu ke kanálu mu byl zablokován i účet do Gmailu, Google Drive a Google Play, což je pro vývojáře obrovský problém, přímo ovlivňující jeho podnikání. „Neudělal jsem nic, čím bych porušil pravidla daných služeb, takže už nemám jinou možnost, než za sebou spálit mosty,“ reaguje pak Spinks na možné vydání Terrarie pro Google Stadia. „Terraria pro Stadii je zrušená. Moje společnost nebude do budoucna podporovat žádnou z vašich platforem,“ říká ještě pro jistotu Spinks, kdyby si někdo jeho slova nevyložil dostatečně konkrétně. Přidává také, že už nechce být žádným způsobem spojován s korporací, která se ke svým zákazníkům a partnerům chová tímto způsobem a vyjmenovává, o co všechno tímto dosud údajně nevysvětleným krokem přišel.

Pryč jsou data z Google Drive, která jsou přímo navázaná na podporu a vývoj Terrarie. Zamezením přístupu ke Google Play pak Spinks podle svých slov přišel o software v hodnotě několika tisíc dolarů, včetně rozkoukaného Pána prstenů ve 4K (!). Nejhorší je ale podle vývojáře smazání e-mailové schránky, která obsahuje historii za uplynulých 15 let používání spolu s adresářem kontaktů a tato ztráta je pro Spinkse kritická. Nedivíme se proto jeho postoji a neochotě dál s Googlem spolupracovat, byť je otázkou, zda celý incident prostě nebude po medializaci vyřešen. Mnoho lidí v komentářích se také Spinkse ptá, zda vůbec Google kontaktoval a řešil to se společností jinak, nežli nadáváním na Twitter, na to však designér nereaguje a i nadále si stojí za svými dnešními ranními výroky.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru