Silent Hill: Shattered Memories, Konami, Autor Silent Hill: Shattered Memories chystá pokračování

Autor Silent Hill: Shattered Memories chystá pokračování

Duchovní nástupce se musí obejít bez oficiální licence, ale přesto může být autentický

Zdroj: Konami
12. 10. 2020
Název: Silent Hill: Shattered Memories Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 8. 12. 2009

V letech 2009 a 2010 vyšla na Nintendo Wii, PS2 a PSP hra Silent Hill: Shattered Memories od studia Climax. Stejný tým měl mimochodem na svědomí i prequel Silent Hill: Origins z let 2007 a 2008 pro PSP a PS2. Na obou velmi slušně hodnocených hrách se coby scenárista a designér podílel Sam Barlow, který má na kontě také oceňované nezávislé hry Her Story a Telling Lies. Ale zpět k populárnímu japonskému survival hororu od Konami. Pokud jste to náhodou zapomněli, titul Shattered Memories byl reimaginací úplně prvního Silent Hillu a nyní Sam Barlow říká, že se pokouší stvořit jeho nástupce.

Barlow nejprve na Twitteru krypticky naznačil, že případné pokračování zrovna navrhuje, což se pochopitelně neobešlo bez velkého zájmu fanoušků. Než však začnete slavit, měli byste vědět, že Barlow posléze doplnil, že svůj projekt nenabízí Konami navzdory tomu, že ti v minulosti vyjádřili zájem o to, aby na Silent Hillu pracovala další studia. A je tedy jasné, že nepůjde ani tak docela o Silent Hill, jako spíš duchovního nástupce.

Naznačil, že “pokračování” Shattered Memories by mohlo vypadat podobně jako “nástupce” Falloutu v podobě The Outer Worlds nebo duchovní pokračování Castlevanie v podobě titulu Bloodstained.

Sam Barlow prozradil, že podnětem k těmto úvahám pro něj byli samotní hráči, kteří se ho na hru ptali. Dalším důvodem, proč se o projekt začal zajímat, je, že trh s videohrami podle něj dospěl do fáze, kdy takové tituly dávají smysl. Jako příklady úspěšných III her dává Control od Remedy a Death Stranding od Kojima Productions.

V rozhovoru pro IGN pak Barlow prozradil další podrobnosti. Naznačil přitom, že “pokračování” Shattered Memories by mohlo vypadat podobně jako “nástupce” Falloutu v podobě The Outer Worlds nebo duchovní pokračování Castlevanie v podobě titulu Bloodstained. Hra se rozhodně nebude jmenovat Silent Hill a součástí plánů není Konami.

Přirovnání k Falloutu/The Outer Worlds a Castlevanii/Bloodstained je docela chytré a vzbuzuje naději, že by mohlo jít o skutečný Silent Hill bez Silent Hillu.

V novince by Barlow chtěl zúročit to, co se naučil při práci na Her Story a Telling Lies, ale vrátit se zpátky ke klasické third person perspektivě. Zdůraznil také, že nástupce Shattered Memories není jeho další dříve oznámená tajuplná hra Project A, i když i ta má být strašidelná.

Ačkoli informace, že nepůjde jménem o pravý Silent Hill, může někoho zklamat, nakonec s ním hra může mít společného víc než některé oficiální experimenty jako Book of Memories. Přirovnání k Falloutu/The Outer Worlds a Castlevanii/Bloodstained je docela chytré a vzbuzuje naději, že by mohlo jít o skutečný Silent Hill bez Silent Hillu. Hry od studia Climax navíc dokazovaly, že dobrý “japonský” survival horor může vzniknout i na Západě.

Už několik měsíců se přitom spekuluje, že regulérní nový Silent Hill míří exkluzivně na konzoli PlayStation 5.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru