Autor série Nier naznačuje na další díl

Autor série Nier naznačuje na další díl

Joko Taro se objevil na koncertu hudby ze své hry. Vtipkoval na konto další hry i vydavatele

Zdroj: Square Enix
26. 2. 2024

Pokud patříte mezi fanoušky série Nier, patrně se už ošíváte nervozitou, kde je další díl. Automata vyšla už před dlouhými sedmi lety, a ačkoliv jsme se v roce 2021 dočkali remasteru hry Nier Replicant, nic nového či zásadního do univerza této série nepřibylo. Nyní se ale zdá, že na pozadí může probíhat vývoj dalšího dílu, který svou přítomností na koncertu hudby ze série Nier v Londýně naznačil autor série Joko Taro. Podle lidí, kteří se na koncert vydali podívat, přišel designér na pódium, zavtipkoval na konto „pokračování Automaty“ a namířil svůj vtípek na prezidenta společnosti Square Enix, který rovněž seděl v hledišti. Náznaky možného pokračování ale měly přicházet i během samotného koncertu.

Na zajímavý detail upozornil uživatel Redditu s přezdívkou IcePopsicleDragon, který ještě odkazoval na diskuzi na portálu Resetera. V první řadě měl při svém nástupu na pódium Joko Taro prohlásit, že pokud diváci chtějí pokračování Automaty, měli by teď začít hodně tleskat právě proto, že je přítomen i zmíněný prezident Square Enixu. Měl se podle očekávání ozvat bouřlivý aplaus a nejrůznější výkřiky, které mají podle očekávání podtrhovat, že je tu hlad po další části příběhu a dobrodružství androidů bojujících proti strojům či odboji z řad vlastního druhu. Z tohoto lze samozřejmě jen stěží vyvozovat cokoliv konkrétního, ale veřejné pomrknutí směrem k člověku, který je ze své pozice ve finále odpovědný za to, zda bude vývoj další hry financován, či nikoliv, na mnoho hráčů zafungoval.

Ještě zajímavější ale měl být s ohledem na podobná lákání samotný průběh koncertu, který byl doplněn vizualizacemi na velké obrazovce za orchestrem. Několikrát se měl v průběhu objevit nápis Repent – tedy v překladu pokání nebo kát se – což by potenciálně mohl být podtitul nové hry. Jednou jedinkrát, v samotném závěru koncertu, se totiž měl nápis přestylizovat do podoby „R3PENT“, odkazující číslicí tři na třetí velkou hru v sérii po hrách Nier a Nier Automata, ani v tomto případě ale prozatím není nic jisté. Vzhledem k popularitě a úspěchu Automaty se ale dá očekávat, že vše je pouze otázkou času a Square Enix bude chtít navázat minimálně na úctyhodná čísla prodejů.

Jak bylo totiž před několika dny oznámeno, Nier: Automata má na svém kontě od svého uvedení v roce 2017 více než 8 milionů prodaných kusů a řadí se do vrchních pater v tomto ohledu nejúspěšnějších her celého Square Enixu. Překonává v prodejích například původního Tomb Raidera, některé díly Dragon Questu nebo třeba Kingdom Hearts.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru