Autor Mass Effectu založil nové studio

Autor Mass Effectu založil nové studio

Casey Hudson pracuje v Humanoid Studios podle svých slov na novém úžasném projektu

Zdroj: BioWare
30. 6. 2021

Jeden z hlavních autorů Mass Effectu Casey Hudson oznámil po odchodu ze studia BioWare založení nového týmu. Jmenuje se Humanoid Studios a pracuje v něm se svými kolegy prý na něčem úžasném. Je to nezávislý tým, který vytváří úplně novou značku.

Na začátku dlouhé cesty

Ve studiu mají pracovat talentovaní vývojáři z celého světa a chtějí nám ukázat budoucnost interaktivní zábavy, píše se na oficiálním webu. Ten má prozatím poměrně spartánskou podobu a stručný je i co do obsahu. Že jsou autoři teprve na začátku dlouhé cesty, nejlépe dokládá skutečnost, že stále hledají další kolegy na všechny možné technické i umělecké pozice.

Tým sídlí v kanadské Britské Kolumbii a Albertě. Z náznaků v inzerátech se zdá, že novinka bude používat Unreal Engine a bude v ní hrát důležitou roli příběh, ale to nám o titulu stejně moc neřekne. Uvidíme, co se z ní vyklube, ale na výsledek jistě budeme ještě dlouho čekat.

Casey Hudson pochází z Kanady. Zakladatelé BioWare Greg Zeschuk a Ray Muzyka přijali Hudsona v roce 1998 jako technického výtvarníka. Kromě trilogie Mass Effect se podílel také na Star Wars: Knights of the Old Republic nebo Neverwinter Nights.

Jeho posledně štací v kreativní roli v BioWare byl problematický Anthem. Studio definitivně opustil loni v prosinci. Ale bylo to už podruhé. Poprvé odešel v srpnu 2014 a připojil se k Microsoftu. O tři roky později se ale do BioWare zase vrátil a nahradil Aaryna Flynna ve vedení studia.

Scenárista Mass Effectu zamířil do Archetype Entertainment

Nejde o první podobný případ a tým založený bývalými zaměstnanci BioWare. Dalším je třeba americké studio Archetype Entertainment, které v roce 2019 založili James Ohlen a Chad Robertson a připojil se k nim i scenárista Mass Effectu Drew Karpyshyn. Tým patří společnosti Wizards of the Coast a má dělat na nových značkách nad rámec Dungeons & Dragons a Magic: The Gathering. Jako první vyvíjí nějaké ambiciózní sci-fi RPG.

Jejich snahou je očividně navázat na úspěch a atmosféru starých BioWare, zatímco současný tým čelí stále hlasitější kritice některých fanoušků, že už nejsou jako kdysi. Více podrobností o Archetype Entertainment a jeho projektu najdete v našem starším článku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru