The Pegasus Dream Tour, Autor Final Fantasy XV udělal první paralympijskou videohru

Autor Final Fantasy XV udělal paralympijskou videohru

The Pegasus Dream Tour je sportovní RPG, kde si vytvoříte vlastního avatara s pomocí selfie

Zdroj: JP Games
25. 6. 2021
Název: The Pegasus Dream Tour Vývojář: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 24. 6. 2021

Na olympijské hry coby videohru v podání Segy už jsme se podívali a chystáme její recenzí. Teď se ale budeme věnovat vůbec první oficiální videohře k paralympijským hrám. Vyšla včera a jedná se o free-to-play mobilní titul od studia JP Games, které založil po odchodu ze Squre Enix hlavní autor Final Fantasy XV Hadžime Tabata.

V tomto unikátním světě se objevují i skuteční paralympionici, někteří z nich titul oficiálně zaštítili.

Počin s oficiální licencí nese trochu nejasný název The Pegasus Dream Tour a je k dispozici pro iOS a Android. Hru autoři zasadili do fiktivního města Pegasus City. Na začátku si vytvoříte vlastního avatara s pomocí selfie a s ním se pak účastníte jednotlivých sportovních disciplín. Zdejší avataři mají protetické končetiny nebo mohou používat invalidní vozík.

Samotní autoři říkají, že se jedná o celý nový on-line svět představující utopickou budoucnost. Hru popisují jako sportovní společenské RPG a jde o vůbec první titul od JP Games. V tomto unikátním světě se objevují i skuteční paralympionici, někteří z nich titul oficiálně zaštítili. První várka disciplín už je k dispozici a další mají přibývat časem.

Cílem hry je vzbudit větší zájem o paralympiádu. Podle organizátorů jsou paralympijské hry v tuto chvíli třetí největší sportovní akcí po olympiádě a mistrovství světa ve fotbale. Hadžime Tabata prozradil, že měl po odchodu ze Square Enix a založení JP Games řadu lákavých nabídek na vytvoření AAA her, ale chtěl zkusit něco jiného a vytvořit titul, který nějak prospěje společnosti.

Aby do projektu přinesli čerstvý vítr a svěží nápady, najal Tabata nové spolupracovníky včetně takových, kteří neměli do té doby zkušenosti s herním vývojem, uvedl v rozhovoru pro SoraNews24. Pokud jde o to, proč má hra takovou stylizaci, jakou má, a proč není víc realistická, odpovídá Tabata poměrně jednoduše. Podíval se prý na videa na oficiálním paralympijském kanálu na YouTube a zjistil, že mívají jen stovky přehrání. Bylo mu proto jasné, že nestačí jen disciplíny přenést do videohry a očekávat, že lidé automaticky po titulu skočí. A faktem je, že tahle výstřednější variace s kombinaci s jeho jménem skutečně může fanoušky lákat víc.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru