Autor Final Fantasy XV udělal paralympijskou videohru

The Pegasus Dream Tour je sportovní RPG, kde si vytvoříte vlastního avatara s pomocí selfie

Zdroj: JP Games
25. 6. 2021
Název: The Pegasus Dream Tour Vývojář: Datum vydání: 24. 6. 2021 Platformy: , Žánr:

Na olympijské hry coby videohru v podání Segy už jsme se podívali a chystáme její recenzí. Teď se ale budeme věnovat vůbec první oficiální videohře k paralympijským hrám. Vyšla včera a jedná se o free-to-play mobilní titul od studia JP Games, které založil po odchodu ze Squre Enix hlavní autor Final Fantasy XV Hadžime Tabata.

V tomto unikátním světě se objevují i skuteční paralympionici, někteří z nich titul oficiálně zaštítili.

Počin s oficiální licencí nese trochu nejasný název The Pegasus Dream Tour a je k dispozici pro iOS a Android. Hru autoři zasadili do fiktivního města Pegasus City. Na začátku si vytvoříte vlastního avatara s pomocí selfie a s ním se pak účastníte jednotlivých sportovních disciplín. Zdejší avataři mají protetické končetiny nebo mohou používat invalidní vozík.

Samotní autoři říkají, že se jedná o celý nový on-line svět představující utopickou budoucnost. Hru popisují jako sportovní společenské RPG a jde o vůbec první titul od JP Games. V tomto unikátním světě se objevují i skuteční paralympionici, někteří z nich titul oficiálně zaštítili. První várka disciplín už je k dispozici a další mají přibývat časem.

Cílem hry je vzbudit větší zájem o paralympiádu. Podle organizátorů jsou paralympijské hry v tuto chvíli třetí největší sportovní akcí po olympiádě a mistrovství světa ve fotbale. Hadžime Tabata prozradil, že měl po odchodu ze Square Enix a založení JP Games řadu lákavých nabídek na vytvoření AAA her, ale chtěl zkusit něco jiného a vytvořit titul, který nějak prospěje společnosti.

Aby do projektu přinesli čerstvý vítr a svěží nápady, najal Tabata nové spolupracovníky včetně takových, kteří neměli do té doby zkušenosti s herním vývojem, uvedl v rozhovoru pro SoraNews24. Pokud jde o to, proč má hra takovou stylizaci, jakou má, a proč není víc realistická, odpovídá Tabata poměrně jednoduše. Podíval se prý na videa na oficiálním paralympijském kanálu na YouTube a zjistil, že mívají jen stovky přehrání. Bylo mu proto jasné, že nestačí jen disciplíny přenést do videohry a očekávat, že lidé automaticky po titulu skočí. A faktem je, že tahle výstřednější variace s kombinaci s jeho jménem skutečně může fanoušky lákat víc.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru