Autor Final Fantasy XV pracuje na dvou velkých RPG

Autor Final Fantasy XV pracuje na dvou velkých RPG

Podílí se na nich zavedené společnosti. V obou případech se odkazuje na Final Fantasy

Zdroj: Square Enix
2. 7. 2021

Před týdnem jsme psali o první oficiální paralympijské videohře vůbec. Jmenuje se The Pegasus Dream Tour a stojí za ní hlavní autor Final Fantasy XV Hadžime Tabata, který po odchodu ze Square Enix založil vlastní studio JP Games. Mobilní free-to-play titul ale není tím jediným, na čem on a jeho kolegové pracují.

Ve vývoji má tokijský tým hned dvě další tentokrát velká RPG. V rozhovoru pro magazín Famitsu upřesnil, že na nich pracuje dohromady s nějakými velkými společnostmi. První projekt dokončil fázi předprodukce a jde o nějaký experiment a údajně evoluci Final Fantasy Type-0. Hru půjde dohrát rychleji než tradiční RPG, ale je navržena tak, aby ji šlo opakovaně hrát v multiplayeru. Vývoj druhého RPG teprve začal a má jít o AAA evoluci Final Fantasy XV s volným průzkumem světa.

Tabata odešel ze Square Enix v říjnu 2018, kdy opustil interní tým Luminous Productions. Ten teď po Final Fantaxy XV pracuje na hře Forspoken pro PS5 a PC. Nové studio JP Games otevřel v lednu 2019. Tabata nedávno prozradil, že měl po odchodu ze Square Enix a založení JP Games řadu lákavých nabídek na vytvoření AAA her, ale nejprve chtěl zkusit něco jiného a vytvořit titul, který nějak prospěje společnosti. Tímto projektem je zmíněné free-to-play sportovní RPG The Pegasus Dream Tour.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru