The Callisto Protocol, Krafton, Autor Dead Space představil nový sci-fi survival horor

Autor Dead Space představil nový sci-fi survival horor

The Callisto Protocol nás vezme do roku 2320 na Jupiterův měsíc. Bude prý nejstrašidelnější

Zdroj: Striking Distance
11. 12. 2020
Název: The Callisto Protocol Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , , Datum vydání: 2. 12. 2022

Na akci The Game Awards se představila spousta her. Některé si ale určitě zaslouží větší pozornost než jen zmínku v našem souhrnu z celé show. Jednou z nich je nepochybně nový příběhový singleplayerový sci-fi survival horor The Callisto Protocol, který představil spoluautor série Dead Space Glen Schofield, který dříve pracoval třeba ve studiích Visceral Games nebo Sledgehammer Games.

The Callisto Protocol je ve vývoji rok a půl a podílí se na něm přes 100 lidí. Chtějí prý udělat tu nejstrašidelnější hru vůbec.

Ve hře se vypravíme do roku 2320 na Jupiterův měsíc jménem Callisto. Podle autorů má jít o survival horor úplně nové generace. Naším úkolem bude uprchnout ze zdejšího maximálně zabezpečeného vězení a odhalit jeho děsivá tajemství. Má jít o směs strašení, akce a napínavého příběhu. Vývojáři chtějí podle svých slov posunout laťku pro hororové hry zase o kus výš.

Na hře pracuje nové studio Striking Distance, které Glen Schofield poskládal z mnoha veteránů. Jedná se o první hru nového týmu, který vznikl pod křídly PUBG Corporation a jeho zaměstnanci dříve pracovali nejen na sérii Dead Space, ale třeba i Call of Duty. The Callisto Protocol je ve vývoji rok a půl a podílí se na něm přes 100 lidí. Chtějí prý udělat tu nejstrašidelnější hru vůbec.

O neoznámeném titulu se dlouho mluvilo jako o “nějaké příběhové hře ze světa PUBG”, která má rozšířit jeho lore. A i když se během oznámení hry a předvedení prvního traileru nezdálo, že by měl sci-fi horor něco mít společného s PUBG, prý tu skutečně bude existovat nějaká spojnice mezi oběma tituly. Novinka je údajně zasazena do vzdálené budoucnosti stejného světa. Tak uvidíme, co to bude znamenat.

The Callisto Protocol má vyjít v roce 2022 a míří na PC i konzole. K dispozici zatím nejsou žádné záběry přímo ze hry, ale cinematic trailer nás rozhodně navnadil. Co na tuhle novinku říkáte vy?

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru