Bayonetta 3, Nintendo, Sega, Autor Bayonetty už naznačuje další pokračování

Autor Bayonetty už naznačuje další pokračování

Hideki Kamija se rozepsal o konci třetího dílu a svých plánech ohledně dílu čtvrtého

Zdroj: PlatinumGames
20. 11. 2022
Název: Bayonetta 3 Vývojář: Vydavatel: , Platformy: Žánr: Datum vydání: 28. 10. 2022

Třetí hra se svůdnou i obávanou čarodějkou Bayonettou vyšla poměrně nedávno, 28. října, a těší se oblibě i pozitivním recenzím. Vzhledem k úspěchu hry i jejímu zakončení by nebylo od studia PlatinumGames příliš nečekané navázat a pustit se tedy do vývoje pokračování. To nyní naznačuje i sám autor Bayonetty a zároveň viceprezident studia Hideki Kamija, který se na svém Twitteru rozepsal o tom, jak by se to mohlo mít s jeho hrdinkou dál.

Poněkud zrádný může být jeho samotný text, neboť Kamija na sociálních sítích komunikuje v japonštině, ale doufejme, že můžeme dostatečně věřit dnešním překladačům. „Jsem si jistý, že dojde k nečekaným zvratům… Zůstaňte na příjmu,“ započal své vlákno Kamija. „Zdá se, že konec Bayonetty 3 nebyl správně pochopen, tudíž si myslím, že Bayonetta 4 bude pro všechny nečekaná,“ pokračoval v dalším tweetu. Poznamenal, že většina hráčů bude dalším směřováním hry patrně překvapená, přičemž by se podle něj mohla objevit i tvrzení, že sám Kamija s některými věcmi nepočítal a že chystané nápady do celé série přidal až dodatečně. Konec Bayonetty 3 měl ale jasně položit základy pro Bayonettu 4, na které se tedy zřejmě začíná pracovat.

Jsem věčně ve sporu s lidmi, kteří se abnormálně zajímají o jeden prvek a používají ho jako jedinou osu hodnocení.

Kamija zároveň jistým způsobem varuje, že komu se nelíbil třetí díl, neměl by si příliš slibovat od toho čtvrtého, což už zmínil v jednom ze starších tweetů, na který nyní odkázal. Podobní lidé by se podle něj měli Bayonettě 4 obloukem vyhnout. „Nepočítám s nimi jako s cílovou skupinou,“ podotkl a dodal, že by bylo značně nepříjemné, kdyby takoví hráči kvůli hře opět „šíleli“. Společně s tím zmínil i jiný ze starších tweetů, v němž si postěžoval na některá hodnocení. Dle svých vlastních slov si cení všech složek hry, nejen příběhu, který sám píše, ale i designu nebo audiovizuálního zpracování. „Dělám hry s péčí a láskou, ale jsem věčně ve sporu s lidmi, kteří se abnormálně zajímají o jeden prvek (například o postavy) a používají ho jako jedinou osu hodnocení. Mám pocit, že nikdy nebudu schopen navázat vztah s někým, kdo je tak posedlý jedním prvkem, že hru na základě toho odmítne,“ zakončil svou myšlenku Kamija.

Ačkoliv přímo studio PlatinumGames čtvrtou Bayonettu zatím neoznámilo, sám Kamija o projektu píše poměrně konkrétně. Něco se samozřejmě mohlo ztratit v překladu, ale není pochyb o tom, že další Bayonetta je už v tuto chvíli něčím víc než jen pouhou myšlenkou. Nelze vyloučit, že by mohl být projekt jako takový klidně i v předprodukční fázi, ale to budeme jistě vědět až pokud hru oficiálně oznámí studio. Na druhou stranu, Hideki Kamija je viceprezidentem PlatinumGames, takže jeho tweety mohou fanoušci považovat za slibný začátek kampaně na další díl.

Naši recenzi Bayonetty 3 si můžete přečíst zde, více informací o hře samotné pak naleznete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru