Australskou ratingovou komisí prošla hra od id Software

Australskou ratingovou komisí prošla hra od id Software

Hra nese pracovní označení Project 2021B. Mohlo by jít o něco v souvislosti s Quakem

Zdroj: Microsoft
29. 6. 2021

V databázi Australské ratingové komise se včera objevila hra od vývojářů ze studia id Software. Jde o neoznámený „Project 2021B“, jehož vydavatelem je ZeniMax Europe a jde o multiplatformní násilnou online hru, která obdržela klasifikaci M. Jde o poslední stupeň, pohybující se v benevolentní hladině doporučení a uvádí, že produkt není vhodný pro mladistvé do 15 let. Nejde však o restrikci, takže onen tajemný projekt autorů Wolfensteina, Dooma či Quaka může být prodán komukoliv, na rozdíl od ratingů MA 15+ či R 18+. Víc než to, kdo si bude moci hru zakoupit, však hráče zajímá, o co může jít a jedna z teorií se zdá být poměrně přesvědčivá.

Ještě před tím je ale důležité poukázat na to, že se už v lednu ve stejné databázi objevil také „Project 2021A“, kterým se po dvou měsících stal Doom 3: VR Edition. Ten však byl označen jako mládeži neprodejný (R 18+) kvůli vysoké míře násilí a z logiky věci šlo o titul exkluzivní pro jedinou platformu – PSVR – což není případ druhého projektu. O jeho možné identitě se pak mluví na portále Resetera, případně na Twitteru a fanouškům se jako pravděpodobně jeví, že by mohl mít něco společného se sérií Quake. Už nějakou dobu se totiž i v souvislosti s blížícím se 25. výročím druhého dílu mluví o remasteru či rebootu. Co víc, už v srpnu proběhne digitální QuakeCon, na kterém by se o dosud neoznámeném projektu mohlo mluvit a vše do sebe alespoň takhle, od stolu, zapadá.

Objevují se však i názory, že může jít o další Doom, nikoliv však pokračování, ani nic tak opulentního, ale o ne-VR verzi zmiňovaného Doomu 3. Pak by ale neseděl zvolený rating a vývojáři by zřejmě museli učinit nepříliš očekávané změny, aby se do hodnocení M vešli. Vyloučit můžeme i Commandera Keena, který byl představen v roce 2019 a pracuje na něm studio ZeniMax Online, takže ani tento objev některých fanoušků nesouhlasí s ratingem. I my se proto přikláníme k náznakům, že by mohlo jít o Quake a nedivili bychom se ani větší kolekci, zahrnující několik starších dílů. Snad se další z řady spekulací a malých videoherních záhad rozlouskne co nejdřív.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru