Attentat 1942, Univerzita Karlova, Akademie věd ČR, Attentat 1942 ukořistil nominaci na Apple Design Awards

Attentat 1942 ukořistil nominaci na Apple Design Awards

Vzdělávací hra se dostala mezi finalisty prestižní soutěže. Utká se třeba s Albou

Zdroj: Charles Games
2. 6. 2021
Název: Attentat 1942 Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 31. 10. 2017

Česká hra Attentat 1942 od Charles Games už v minulých letech několik ocenění posbírala. Teď byla nominována na prestižní Apple Design Award v kategorii Social Impact. Nachází se tu ve vybrané společnosti. Ve stejné kategorii byla nominována také skvělá hra Alba: A Wildlife Adventure od studia Utwo, autorů Monument Valley.

Vývojáři postup mezi finalisty oslavují společně s hráči tím, že nabídli titul s dvacetiprocentní slevou v App Storu pro Mac, iPad i iPhone. Attentat 1942 se tu teď prodává jen za 99 korun. “Máme obrovskou radost, že naše práce a především práce našeho grafika Richarda Alexandera a výtvarníka Ticha 762 byla oceněná na elitní soutěži a obstála v konkurenci tvůrců z celého světa. A je skvělé, že se tak důležitá kapitola nejen české, ale i světové historie dostane do celého světa,” uvedl mluvčí studia Charles Games Ondřej Trhoň.

“Těší nás to o to víc, že mobilní verze Attentatu 1942 byla jedním z prvních projektů Charles Games vůbec. A jsme rádi, že historie má ve světě mobilních her a aplikací rozhodně svoje místo,” dodal. Attentat 1942 shodou okolností vyjde společně s připravovanou hrou Svoboda 1945: Liberation letos v srpnu ve speciální edici, která bude navíc obsahovat i bonusové předměty.

Apple vítěze vyhlásí na akci Worldwide Developers Conference 10. července. V minulých letech toto prestižní ocenění vybojovaly třeba hry Sky: Children of the Light, Asphalt 9: Legends, Inside, Old Man’s Journey nebo Chameleon Run od Jána Ilavského. Jak jsem říkal, Attentat 1942 se ocitl ve skvělé společnosti.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru