Attentat 1942 ukořistil nominaci na Apple Design Awards

Vzdělávací hra se dostala mezi finalisty prestižní soutěže. Utká se třeba s Albou

Zdroj: Charles Games
2. 6. 2021
Název: Attentat 1942 Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 31. 10. 2017 Platformy: , , , , Žánr:

Česká hra Attentat 1942 od Charles Games už v minulých letech několik ocenění posbírala. Teď byla nominována na prestižní Apple Design Award v kategorii Social Impact. Nachází se tu ve vybrané společnosti. Ve stejné kategorii byla nominována také skvělá hra Alba: A Wildlife Adventure od studia Utwo, autorů Monument Valley.

Vývojáři postup mezi finalisty oslavují společně s hráči tím, že nabídli titul s dvacetiprocentní slevou v App Storu pro Mac, iPad i iPhone. Attentat 1942 se tu teď prodává jen za 99 korun. “Máme obrovskou radost, že naše práce a především práce našeho grafika Richarda Alexandera a výtvarníka Ticha 762 byla oceněná na elitní soutěži a obstála v konkurenci tvůrců z celého světa. A je skvělé, že se tak důležitá kapitola nejen české, ale i světové historie dostane do celého světa,” uvedl mluvčí studia Charles Games Ondřej Trhoň.

“Těší nás to o to víc, že mobilní verze Attentatu 1942 byla jedním z prvních projektů Charles Games vůbec. A jsme rádi, že historie má ve světě mobilních her a aplikací rozhodně svoje místo,” dodal. Attentat 1942 shodou okolností vyjde společně s připravovanou hrou Svoboda 1945: Liberation letos v srpnu ve speciální edici, která bude navíc obsahovat i bonusové předměty.

Apple vítěze vyhlásí na akci Worldwide Developers Conference 10. července. V minulých letech toto prestižní ocenění vybojovaly třeba hry Sky: Children of the Light, Asphalt 9: Legends, Inside, Old Man’s Journey nebo Chameleon Run od Jána Ilavského. Jak jsem říkal, Attentat 1942 se ocitl ve skvělé společnosti.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru