Atari opět mění směr. Chce znovu dělat velké hry

Atari opět mění směr. Chce znovu dělat velké hry

Namísto free-to-play a mobilních titulů slavná společnost vyhlašuje útok na konzole a PC

Zdroj: Atari
6. 7. 2021

Společnost Atari v krátké době opět mění svou strategii na poli videoher. Tentokrát se odklání od free-to-play a mobilních her ve prospěch velkých prémiových titulů pro konzole a PC. Informaci přinesl jako první magazín GamesIndustry.biz.

“Prémiové hraní lépe odpovídá DNA Atari,” prohlásil šéf společnosti Wade J. Rosen. Změna je to tak zásadní, že Atari zřejmě přeruší provoz hned několika současných live service titulů. Společnost také ukončí své aktivity na poli kasin a vycouvá ze snahy dostat se do televizního byznysu.

První hry v rámci nové strategie mají dorazit překvapivě brzy – ještě do konce tohoto fiskálního roku, tedy do 31. března 2022. Tyto tituly mají také posílit nabídku pro retrokonzoli Atari VCS, kterou jsme si ovšem až dosud s velkými prémiovými počiny nespojovali, takže je otázka, jak to vlastně výrobce myslí.

Nový záměr je zajímavý, bohužel se ale Atari ke své škodě v minulých letech zbavilo některých důležitých značek ve prospěch konkurence.

Nová firemní taktika je nepochybně dílem nového ředitele Rosena, který se ujal vedení Atari teprve v dubnu. Zda se mu povede oprášit slavné jméno a vrátit mu alespoň část dřívějšího lesku, je ve hvězdách. Pochyby jsou ale na místě.

Konzole Atari VCS oficiálně vstoupila po mnoha odkladech do otevřeného prodeje letos 15. června (pro backery loni 14. prosince), ale kritiky k ní nejsou příliš příznivé. Mnoho lidí se shoduje, že jde v podstatě jen o předražený zastaralý malý počítač v hezkém obalu.

Zapomínat bychom neměli ani na skutečnost, že pod licencovanou značkou Atari má vzniknout i síť “herních” hotelů. Nový záměr je zajímavý, bohužel se ale Atari ke své škodě v minulých letech zbavilo některých důležitých značek ve prospěch konkurence. Třeba v roce 2018 prodalo společnosti THQ Nordic hororovou IP Alone in the Dark a strategii Act of War. Už v roce 2013 THQ Nordic získal od Atari sérii Desperados.

Předchozí “novou” strategii Atari vyhlásilo teprve v dubnu a tehdy jsme se jí věnovali ve Vortexu #164.

Zdroj: Atari

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru