Atari k 50. výročí láká na kolekci desítek mikroher

V Atari Mania se klasiky zblázní a smíchají dohromady. My musíme znovu nastolit pořádek

Zdroj: Atari
17. 6. 2022

Společnost Atari nás láká na novou hru, která se ale jako obvykle velmi výrazně opírá o její historii. V titulu Atari Mania od studia Illogika se máme vydat na divokou pouť herní historií a jde o kolekci mikroher zabalených do údajně zábavného příběhu. Hlavním hrdinou je správce trezoru klasických her od Atari. Pak se něco zvrtne a klasiky začnou všemožně mutovat a míchat se, zatímco my se pustíme do akce ve snaze znovu obnovit pořádek.

Autoři slibují přes 150 mikroher (na jiném místě Atari píše dokonce přes 200 her), které jsou inspirované starými hrami od Atari, ale různě promíchané. Řešením hádanek se dostaneme nejen k trofejím, ale také nejrůznějším easter eggům. Kolekce prý nabídne neo retro styl inspirovaný Atari 2600. A plněním výzev se prý probojujeme také k vylepšeným verzím původních her, stejně jako k artworkům, manuálům, plakátům nebo různým zajímavostem.

Mikrohry se inspirovaly hlavně tituly ze sedmdesátých a osmdesátých let. Podle Atari jde o připomínku 50. výročí a příležitost, jak se fanoušci mohou znovu spojit se svými oblíbenými hrami a hrdiny. Chtějí ale tyto klasiky představit také úplně nové generaci. Šéf Atari Wade Rosen říká, že jsou hry rychlé a plné sebereferenčního humoru. A na konci samozřejmě na hráče číhá série boss battlů. Za pozornost má stát také retro soundtrack.

Jak už bylo řečeno, na novince pracuje montrealské studio Illogika, které už má na kontě víc projektů, ale upozornilo na sebe zejména tím, že připravuje hru podle filmu Tiché místo. Atari Mania by měla vyjít už letos v létě a míří na PC, Atari VCS a Switch.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru