Asterix & Obelix: Slap them All!, Microids, Asterix a Obelix se vrací ve hře, která vypadá jako komiks

Asterix a Obelix se vrací ve hře, která vypadá jako komiks

Její autoři se chtějí maximálně přiblížit předloze a vsadili na ruční kresbu i animace

Zdroj: Microids
25. 3. 2021
Název: Asterix & Obelix: Slap them All! Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 11. 2021

Francouzské komiksy s Asterixem a Obelixem jsou od dětství moje srdcovka. Příběhy o dvojici udatných Galů jsem četl, sledoval i hrál. Ano, videohry s těmito postavami tvoří nedílnou součástí digitální historie a zanechaly poměrně významnou stopu. Před pár lety se ceněné značky ujala francouzská společnost Microids a i když začala poněkud rozpačitě remastery starších her, zjevně to s comebackem Asterixe a Obelixe myslí vážně.

Vypravíme se nejen do Galie, ale také na další známá místa a bojovat budeme s římskými legionáři nebo třeba piráty.

Vedle vylepšených verzí her Asterix & Obelix XXL 1 a 2 vydali Microids už v roce 2019 úplně novou hru Asterix & Obelix XXL 3 – The Crystal Menhir od Osome Studio, i když velkou díru do světa neudělala. Nyní se mohou pokusit o reparát s titulem Asterix & Obelix: Slap them All!. Její autoři se vrací ke kořenům, protože spoléhají na klasickou dvourozměrnou grafiku a stylizaci odpovídající původním komiksům.

Vypravíme se nejen do Galie, ale také na další známá místa a bojovat budeme s římskými legionáři nebo třeba piráty. Novinka není plošinovka jako některé starší hry, ale klasická beat ‚em up, tedy jak rád říkám chodička-mlátička. Zahrajeme si přirozeně za Asterixe i Obelixe a chybět nebude ani nepostradatelná lokální kooperace. Těšit se prý můžeme na úplně nový příběh, stovky nepřátel i hodiny zábavy. V arkádovém režimu půjde porovnávat výsledky s těmi nejlepšími díky on-line žebříčkům. Každý hrdina bude mít vlastní pohyby u unikátní komba. Během putování ale narazíme také na nejrůznější minihry.

Vývoj titulu má na starost tým Mr Nutz Studio a autoři se chtějí podle svých slov maximálně přiblížit předloze. Respekt k originálu vyjadřují i stylizací, kde všechny scény, postavy i animace vznikly ručně. Má jí o poctu dvourozměrným klasikám i něco, co se trefí do vkusu milovníkům retro her. Asterix & Obelix: Slap them All! vyjde koncem roku na PC, Mac, PS4, Xbox One i Switch. Samozřejmostí je zpětná kompatibilita na nových konzolích.

Přirozeně netuším, jak se bude titul ovládat a jak to celé bude fungovat, ale obrázky vypadají opravdu kouzelně. Krátká ukázka ze hry už tak přesvědčivá není, ale je to jen malý střípek, takže nemá smysl dělat předčasné závěry.

Asterix & Obelix: Slap them All!, Microids, Asterix a Obelix se vrací ve hře, která vypadá jako komiks

Asterix ve světě videoher začal coby Taz

První hra s Asterixem vyšla už v roce 1983 na Atari 2600 a šlo v podstatě o evropskou verzi stejné hry Taz. V ní původně vystupoval slavný tasmánský čert z Looney Tunes. Jedna postava jen nahradila druhou. V roce 1983 následoval pro změnu Obelix pro stejnou platformu. Od poloviny osmdesátých let pak vycházely tituly inspirované touto sérií pravidelně od různých vývojářů pro všechny možné platformy. V posledních letech však sláva značky na poli videoher bohužel poněkud upadla.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru