Assassin’s Creed Odyssey dnes obdržel next-gen update

Assassin’s Creed Odyssey dnes obdržel next-gen update

Vývojáři také konečně opravili problém s ukládáním v posledním DLC pro Valhallu

Zdroj: Ubisoft
24. 8. 2021

Pokud má vydávání next-gen updatů alespoň částečně nahradit remastery teprve několik let starých her – jako tomu bylo zejména na startu předchozí konzolové generace – pak s radostí přijímáme. Zvlášť, když se týkají titulů na dlouhé desítky hodin, které jste možná ani nestihli na PS4 či Xboxu One vůbec dohrát. Bez dalšího napínání vás proto můžeme informovat, že další vylepšenou hrou je Assassin’s Creed Odyssey, který se svého upgradu dočkal před několika minutami. Dostupný byl v rámci ranního updatu na verzi 1.6.0, který navíc neukrojí z úložiště vašich konzolí příliš mnoho místa. Na PS5 budete muset stáhnout jen 470 MB a na Xboxu Series ještě o 100 MB méně.

Výměnou za několik sekund stahování sice nebude plnohodnotná – nativní – veze pro nové konzole, nýbrž odemknutí 60 fps, i to ale hráčům soudě podle reakcí na sociálních sítí stačí k radosti. Dosud totiž hra v režimu zpětné kompatibility na obou nových konzolích běžela s poloviční frekvencí snímků, což nemuselo všem s přihlédnutím k celkové dynamice stačit. A protože to je možné vyřešit u Odyssey prostřednictvím malého updatu, hráči užuž volají po tom, aby se stejné péče dočkalo také Origins. Výhodou updatu staré verze na nových konzolích je pak i možnost použít předchozí uložené pozice, což nemusí být u nativních next-gen verzí úplnou samozřejmostí.

Vývojáři z Ubisoftu se ale zaměřili také na nejnovější obsah pro dosud poslední díl, tedy DLC The Siege of Paris pro AC: Valhalla. Jak jste mohli sledovat už v našem streamu, hra měla problémy s ukládáním a vůbec načtením uložené pozice z rozehrané základní hry. Spoustu hráčů si stěžovalo na ztrátu několika hodin postupu, když hra bez upozornění nebo čehokoliv nestandardního jednoduše nevytvořila save, případně se objevovaly stížnosti stran nečekaného vypínání hry a opět bez uložené pozice. Po necelých dvou týdnech to řeší včerejší update, ale prozatím pouze na PlayStationu, bez ohledu na stížnosti od hráčů, kteří se do obléhání Paříže ve Valhalle pustili na Xboxu či PC.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru