AsHes láká na čínská strašidla a folklor

AsHes láká na čínská strašidla a folklor

Jedná se o hororovou kombinaci survivalu a akční adventury. Nabídne i multiplayer

Zdroj: Live Studio
21. 6. 2024

Na PC už brzy dorazí nová zajímavě vypadající hra. Jmenuje se AsHes a je to open (under)world akční adventura s prvky survivalu a hororu. Titul je inspirovaný čínským folklorem a vyjde už 24. června, kdy vstoupí do early accessu na Steamu. Za projektem stojí malý nezávislý tým Live Studio a společnost Yanmo Games a Čínou se nejen inspiroval, ale přímo z ní pochází.

Hlavním hrdinou je mladý muž, kterému kdysi babička vyprávěla duchařské příběhy. Jak se má ale ukázat, na těchto historkách bylo víc pravdy, než si myslel. A tak je potřeba ponořit se do rodinné historie hlouběji. Vydáme se do podsvětí, kde musíme přežít. Budeme hledat jídlo, postavíme si přístřešek a máme si vyrobit i zbraně, jak je pro survivaly typické.

V podsvětí se setkáme s duchy a přízraky. S některými možná jen prohodíme pár slov, jiné bude nutné porazit, anebo se jim alespoň vyhnout. Titul nabídne dokonce možnost kooperace s dalšími hráči, díky čemuž můžete zvýšit své šance na přežití. Zdejší multiplayer má být podle autorů velmi dynamický. Hra je zajímavá i na pohled. Je samozřejmě inspirovaná čínskou kulturou a legendami, ale má také poměrně osobité technické zpracování.

V early accessu by AsHes měl strávit přibližně rok a samozřejmě by se během té doby měl dál rozšiřovat a vylepšovat. Autoři ale upozorňují, že program předběžného přístupu se může prodloužit, pokud to bude nutné. Už v tuto chvíli nicméně hra nabídne 26 příběhových misí ve třech kapitolách, přes 150 receptů nebo víc než 70 zbraní. Určitě se mrkněte na trailer.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru