Arma 3 Creator DLC: S.O.G. Prairie Fire, Bohemia Interactive, Arma nás zapojí do války ve Vietnamu

Arma nás zapojí do války ve Vietnamu

Nové rozšíření se snaží o dosud nejvěrnější zachycení konfliktu. Podíleli se na něm i veteráni

Zdroj: Savage Game Design
7. 4. 2021

Náhoda tomu chtěla, že ve stejné době, kdy fanoušci doufají v příchod duchovního nástupce populární české akce Vietcong, se dozvídáme detaily o jiném potenciálně velmi zajímavém titulu, který vezme hráče do Vietnamu. Nejde nicméně o standalone hru, ale mimořádně působivé rozšíření S.O.G. Prairie Fire pro Armu 3 od studia Bohemia Interactive.

Za novinkou stojí tým Savage Game Design a jeho autoři kladou velký důraz na historickou přesnost a reálie. Vývojáři dokonce spolupracovali s americkými veterány, kteří se účastnili války ve Vietnamu, ale také s vietnamskými poradci. Má se údajně jednat v mnoha ohledech o doposud nejrealističtější herní zpracování vietnamského konfliktu, což zní nejen velmi sebevědomě, ale z pohledu hráčů také nesmírně atraktivně.

Usedneme to tanků, helikoptér, člunů, aut, na kolo a dokonce i do pilotní kabiny slavného letounu F-4 Phantom II.

DLC nabídne novou mapu o rozloze 300 kilometrů čtverečních, 4 frakce, víc než 50 zbraní a vybavení nebo přes 50 vozidel a další techniky. Zahrát si můžete kooperativní kampaň až pro 14 hráčů, 9 samostatných multiplayerových misí a 5 samostatných misí pro jednotlivce. Samozřejmostí je nový soundtrack a zvukové efekty. Zaposlouchat se dokonce můžete do rozhlasu s dobovými zprávami.

To je ale jen telegrafický výčet, který ve skutečnosti skrývá další zajímavé detaily. Na mapě Cam Lao Nam se budou utkávat příslušníci americké armády, jihovietnamské armády, vietnamské lidové armády a Vietkongu. Budeme používat pistole, revolvery, pušky, brokovnice, granáty i pasti. Usedneme to tanků, helikoptér, člunů, aut, na kolo a dokonce i do pilotní kabiny slavného letounu F-4 Phantom II.

Zmíněná kooperativní kampaň nabídne kompletní dabing a šest misí. Kompletní výčet veškeré technicky a důkladný popis dalšího obsahu už najdete na Steamu nebo na oficiálním webu. Autoři v každém případě slibují brutální a intenzivní válku monumentálního rozsahu. Podíváme se do džunglí Vietnamu, Laosu i Kambodže. Budeme bojovat v ulicích měst i pozůstatcích starých svatyní.

Rozšíření S.O.G. Prairie Fire vyjde ve druhém čtvrtletí a bude stát 23 eur. Část nového obsahu bude dokonce možné vyzkoušet si v multiplayeru bezplatně. Vývojáři z týmu Savage Game Design uvolní speciální balíček jako ochutnávku. Samotná mapa, kampaň a mise ale zůstanou exkluzivní pro rozšíření. V příštích týdnech se ale uskuteční uzavřený betatest, do nějž budou pozvaní vybraní členové komunity, aby pomohli hru vyladit a poskytli autorům cennou zpětnou vazbu.

Bohemka pomáhá nezávislým autorům dostat obsah mezi hráče

Už nyní má hra profil na Steamu, obsáhlý oficiální web i stránky samotného týmu. Spoustu dalších obrázků najdete na oficiální prezentaci. Savage Game Design, kteří vyvíjí S.O.G. Prairie Fire, tvoří přes 100 tvůrců obsahu pro Armu z celého světa. Nezávislý tým se zformoval v roce 2017.

Samotná expanze S.O.G. Prairie Fire vzejde z programu Creator DLC. Bohemia Interactive jeho prostřednictvím dává příležitost nezávislým talentovaným tvůrcům prezentovat jejich herní obsah široké veřejnosti přímo pod hlavičkou českého herního studia coby vydavatele. První takovým počinem bylo rozšíření Global Mobilization – Cold War Germany, které vyšlo v dubnu 2019 a má na kontě přes 130 tisíc prodaných kopií.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru