Arkádová herna Gamecity v centru Prahy útočí hlavně na turisty

Arkádová herna Gamecity Praha útočí hlavně na turisty

Za několik her tu dáte stejně nebo dokonce víc než za celodenní návštěvu v jiných hernách

Zdroj: Gamecity Praha
20. 7. 2021

V hračkářství Hamleys v Praze v ulici Na Příkopě zdaleka nenajdete jen hračky. Nejrůznější atrakce tu mají čím dál větší zastoupení. Můžete se s dětmi svézt na kolotoči, sklouznout se, mrknout na motýle, zatoulat se v zrcadlovém bludišti, zahrát si laser game a nebo třeba vyzkoušet virtuální realitu ve skutečných kulisách v podání studia DIVR, které jsme se už dříve věnovali i my na Vortexu.

V Gamecity neplatíte jednorázový poplatek za all inclusive vstup, ale postaru za každou jednotlivou hru.

Jednu z nejnovějších atrakcí představuje arkádová herna Gamecity s přibližně pětadvaceti automaty pro jednoho i více hráčů, kterou najdete v prvním patře. Samotní provozovatelé lákají, že si tu můžete nejen zahrát, ale třeba i něco vyhrát. Jako iPhone nebo PlayStation 5. Ale k tomu se ještě dostaneme. Nutno hned zkraje zdůraznit, že se jedná o úplně jiný typ herny, než je třeba Muzeum her Cibien’s Corner v obchodním centru Šestka nebo Arcade hry v Červeném Újezdu. V Gamecity neplatíte jednorázový poplatek za all inclusive vstup, ale postaru za každou jednotlivou hru. Dívat se můžete zdarma, každý automat je ale zpoplatněn.

Nabídku také tvoří především moderní automaty a všemožné interaktivní stroje, nikoli ty historické a klasiky. Tak polovina z nich míří především na casual hráče, nehráče a děti. Na tom není nic špatného, jen byste to měli vědět. Z tradičních titulů můžete zkusit hry jako Nerf Arcade, Moto GP, Mario Kart Arcade GP DX, Dance Dance Revolution, ATV Slam nebo Jurassic Park Arcade. A pak jsou tu bowling, air hokej, basket, mlácení mimoňů a další “pouťové” atrakce.

Jak už bylo řečeno, jednotlivé hry se platí. Mám pocit, že jsem za ty vyzkoušené v průměru dal 40 až 50 korun. Mají tam být i levnější, ale ty mi zřejmě nepadly do oka. K tomu, abyste si zahráli, ale musíte nejprve koupit speciální kartu s kreditem za 250, 500 nebo 1500 korun. A k té nejlevnější je třeba ještě přičíst 25 korun za samotnou kartu.

Na některých automatech si máte prostě jen zahrát. Na některých můžete získat zvláštní tikety, jejichž prostřednictvím se lze dostat k různým cenám od plyšáků až po elektroniku. V závislosti na tom, jak dobře si vedete, z automatu vyjede “had” lístků, které následně nakrmíte do jiného automatu a vaše skóre uložíte na kartu. U obsluhy jej můžete za něco směnit, ale není to podle mě priorita téhle zábavy.

Já si osobně mnohem raději zajdu někam, kde si u her také skutečně odpočinu a třeba i popovídám s ostatními.

Spíš než specializované herny nadšenců, které jste u nás už pravděpodobně navštívili, ta v Hamleys dá vzpomenout na automaty v klubech nebo někde v zahraničí v hlučných restauracích na pláži. Samotné hračkářství je neustále plné lidí a speciálně v arkádovém centru je takový šrumec a rámus, že se mnozí rodiče raději rovnou otáčejí na podpatku. Tohle není pro každého. Kvůli hluku pomalu neslyšíte ani obsluhu, když vám vysvětluje, jak systém funguje.

Svou cenovou politikou i fungováním Gamecity míří především na turisty a zahraniční hosty a na to samozřejmě má provozovatel právo. Já si ale osobně mnohem raději zajdu někam, kde si u her také skutečně odpočinu a třeba i popovídám s ostatními. Za několik málo her v Hamleys dáte stejně nebo spíš víc než za celodenní vstupné do jiné podobné herny. Možná tam nenajdete ty nejnovější hry. Možná nic nevyhrajete. Ale užijete si mnohem víc her, ušetříte, odpočinete si a nezáleží na tom, zda se stavíte na hodinku, anebo celé odpoledne.

Dávám přednost tomu osahat si různé hry, nebýt pod tlakem financí a třeba se i něco o titulech dozvědět.

Nechci znít příkře, každý má právo udělat takovou hernu, jakou uzná za vhodné. A své zákazníky si nepochybně najde i tato. Já však dávám přednost tomu osahat si různé hry, nebýt pod tlakem financí a třeba se i něco o titulech dozvědět. Gamecity má výhodu v podobě atraktivní lokace a nových automatů, které v jiných centrech najít nemusíte. Ale na druhé straně jich je relativně málo a jejich nabídka se tříští, protože se provozovatelé snaží nabídnout od každého trochu – klasické herní automaty, pinball, sporty, různé pohybové a pouťové atrakce a tak dál.

Svým způsobem je ale tenhle obchodní model také poučný. I když jste obklopeni novými automaty, vlastně mi to ze všeho nejvíc připomnělo dobu, kdy jsem před dlouhými lety v pasáži Alfa, v Jungmannově nebo na Národní také stepoval mezi několika hrami a pečlivě vážil, který kabinet vyzkoušet a který za tu investici nestojí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru