Fortnite, Epic Games, Apple zrušil vývojářské účty Epic Games

Apple zrušil vývojářské účty Epic Games

V návaznosti mizí z App Storu další hry. Unreal Enginu se to zatím netýká

Zdroj: Epic Games
29. 8. 2020
Název: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 7. 2017

Kauza mezi společnostmi Epic Games a Apple pokračuje. Přetnuli jsme totiž termín, do kdy měl Epic čas upravit Fortnite do stavu před zavedením přímých plateb a opět fungovat podle pravidel. Proto Apple zasáhl a na základě předchozího hrozby zrušil Epicu přístup k vývojářským účtům. V souladu s rozhodnutím soudu z prvního slyšení se zamezení přístupu nevztahuje na účty subjektu Epic International, který spravuje Unreal Engine.

„Jsme velmi zklamaní, že jsme museli zrušit Epicu jejich účty na App Storu. Spolupracovali jsme s týmem Epic Games na jejich aplikacích po mnoho let,“ zní část vyjádření Applu, jak jej uvádí magazín Mac Rumours. Provozovatel App Storu pak vysvětluje, že Epic opakovaně updatoval Fortnite v rozporu s pravidly a označuje tento postup za neférový vůči ostatním, kdo pravidla dodržují. Apple ale zároveň doufá, že se bude schopný s Epic Games v budoucnu dohodnout, za současných podmínek to ale prý není možné.

Současně s tím pak byly z App Storu odstraněny další aplikace Epic Games, tedy tituly jako Battle Breakers nebo Blade Stickers a Fortnite, ačkoliv stále hratelný na iPhonech a iPadech, neobdrží žádnou další aktualizaci a nebude v něm již možné platit přímo pomocí platební karty či PayPalu. Apple tím chce údajně chránit zákazníky, kteří by si chtěli s blížící se 4. sezonou něco za prémiovou měnu pořídit a vyhnuli se tak případným problémům s požadavky na vrácení peněz, kdyby nový obsah nefungoval nebo nebyl přístupný. A jak se uvádí výše, kroky Applu se nijak nedotknou vývojářů třetích stran, kteří využívají Unreal Engine. Účty nejsou přímo navázané na Epic Games a jejich podpora zůstává i nadále zaručena.

Epic se na konto aktuálních okolností vyjadřuje ústy Tima Sweeneyho a opět na Twitteru. Reakce však přichází pouze na zmínku, že se Epic snažil „opakovaně“ updatovat Fortnite. Sweeneytvrdí, že připravili v uplynulých 14 dnech 2 sady oprav bugů a velký update se 4. sezonou. Hráčům pak pouze sdělil, že Apple „blokuje“ Fortnite, a to je důvod, proč je nová sezona hratelná jen na ostatních platformách. Nové termíny pro provedení změn nebyly v tuto chvíli stanoveny, spor skutečně spěje k soudnímu řízení.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru