Apex Legends, Electronic Arts, Apex Legends přidává druhý battle pass

Apex Legends přidává druhý battle pass

Od 22. sezóny budou zájemci platit dvakrát. Na battle pass si už nevydělají hraním

9. 7. 2024
Název: Apex Legends Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 4. 2. 2019

Akce Apex Legends přináší zásadní změny týkající se battle passu, a tím i do velké míry celého monetizačního systému. Pro úspěšný free-to-play battle royale platila, podobně jako pro řadu dalších podobně koncipovaných her, jednoduchá pravidla monetizace, vybudovaná kolem kosmetických předmětů, Apex Packů a battle passu. Okolnosti kolem poslední zmiňované vrstvy financování Apexu se teď ale mění, když od startu 22. sezóny přidají vývojáři z Respawnu ještě jeden battle pass navíc. Namísto jednoho, který bylo možné plnit po dobu celé sezóny, tak přichází druhý, dostupný v polovině sezóny, ovšem s nutností znovu za něj zaplatit, pokud budou chtít hráči získat všechny prémiové odměny.

Zdroj: Electronic Arts

Jak vysvětlili vývojáři v blogu na oficiálních stránkách hry, oba battle passy budou stát podobně, jako stál ten stávající. Rozdíl je ovšem v tom, že už za ně nebude možné zaplatit prémiovou měnou – Apex Coins – ale jen skutečnými penězi. Původně bylo možné pořídit battle pass za 950 AC s tím, že hráči měli k dispozici 110 úrovní nejrůznějších odměn. Od nové sezóny pak zaplatí dvakrát 9,99 dolarů, battle passy nabídnou každý 60 úrovní odměn a zvýší se v nich i množství předmětů a surovin, které lze získat hraním. Podrobně to rozebírá tabulka, jednoduše lze však říct, že pokud battle pass splníte, dostanete zpět 1300 AC, dvojnásobek surovin pro crafting – 2400 namísto původních 1200 z battle passu pro celou sezónu, dále 17 balíčků s dalšími kosmetickými předměty a 3 balíčky tematicky odvozené od jednotlivých hrdinů.

Pokud byste chtěli získat ještě víc věcí, původní Premium Bundle vystřídá od 22. sezóny úroveň battle passu nazvaná Premium+, která vás ovšem přijde na dvakrát 20 dolarů a ještě přitlačí na odměnách. V první řadě budete moci přeskočit 10 úrovní battle passu, obdržíte o 10 exotických shardů víc než ve standardním placeném battle passu a co je asi nejpodstatnější, po dobu platnosti battle passu, tedy od začátku sezóny do splitu v polovině nebo od poloviny do konce sezóny, přístup ke všem hrdinům ve hře. Jestli jde o nabídku, která je pro vás přijatelná či lákavá, to už zůstává na vás, vývojáři nicméně vysvětlují, že museli učinit například složité rozhodnutí stran nutnosti platit skutečnými penězi a nikoliv jen prémiovou měnou. Jinými slovy to znamená, že splněním battle passu si už nevyděláte na další, což je jasný signál, že Respawn potřebuje (nebo jen zkrátka chce) z hráčů dostat víc peněz. Samozřejmě je pak nutné doříct, že k dispozici zůstane i bezplatná varianta battle passu, která navíc přijde s bonusy v podobě 1 epického skinu pro postavu i zbraň, k dispozici bude také jeden emote navíc a dvě náhodné odměny v průběhu trvání battle passu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru